Naga Markets

Kurs dolara umacnia się w tle rosnących obaw. Co z kursem złotego, euro, funta i franka? Wall Street została w czwartek wieczorem wyciągnięta w górę (wymazane zostały wcześniejsze spadki) po tym, jak pojawiły się doniesienia, że Donald Trump jest skłonny szukać porozumienia z Demokratami w sprawie czwartego pakietu fiskalnego, chociaż lider republikańskiej większości w Senacie dał do zrozumienia, że deal powinien zostać zawarty po listopadowych wyborach. Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Demokraci zaczynają wykorzystywać kwestię wsparcia fiskalnego do ataków na Trumpa
  • Najsłabszy w piątek był dolar australijski, który nie może się podnieść po czwartkowym uderzeniu z RBA
  • W Europie uwagę zwraca szczyt UE ws. Brexitu
  • Szef brytyjskiego MSZ przyznał, że jest dobra wola po obu stronach i  nadal widać szanse na porozumieniePrzepychanki w USA w tle zbilżających się wyborów

Tymczasem spikerka Izby Reprezentantów Nancy Pelosi przestrzegła przed opóźnianiem tak ważnej kwestii dla gospodarki. W skrócie – Demokraci zaczynają wykorzystywać kwestię wsparcia fiskalnego do ataków na Trumpa, stąd też ten może częściej wysyłać sygnały do ugody – tylko, czy coś z tego wyniknie?

W USA nadzieje na porozumienie fiskalne przykryły wątek COVID-owy, który mocno dał się we znaki przestawiając globalne rynku w tryb risk-off, co dało mocny impuls do umocnienia dolara – oznajmił ekspert BOŚ.

Najsłabszy w piątek był dolar australijski, który nie może się podnieść po czwartkowym uderzeniu z RBA (prezes Lowe zapowiedział obniżkę stóp procentowych). Ciężarem dla AUD są również kolejne doniesienia o pogarszających się relacjach gospodarczych z Chinami – na początku tygodnia wstrzymany został import węgla z Australii, a dzisiaj bawełny.

W Europie uwagę zwraca szczyt UE ws. Brexitu. Po czwartkowych rozmowach polityków, w depeszach agencyjnych pojawiła się wypowiedź głównego negocjatora ze strony brytyjskiej, który był zawiedziony bierną postawą UE, której zdaje się mniej zależeć na kompromisie – dodał.

To zaciążyło na funcie, ale na krótko. W piątek rano szef brytyjskiego MSZ (Raab) przyznał, że jest dobra wola po obu stronach i  nadal widać szanse na porozumienie. W efekcie GBPUSD podbił do 1,2920.

Ciekawy wątek dotyczący euro pojawił się na stronach Politico, które powołując się na źródła twierdzi, że unijni liderzy mieli odrzucić możliwość zwiększenia kwot wsparcia w tzw. pakiecie ratunkowym, na co miałby nalegać Parlament Europejski. To sygnał, że ten wątek może zacząć przebijać się w najbliższych tygodniach do głównego nurtu depesz – podsumował.

Zobacz również inne audycje:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here