Naga Marketsróżne kryptowalutyRynki kryptowalut utrzymują równowagę po ostatnich spadkach w minionym tygodniu. Większość 20 czołowych e-monet nieśmiało zaczyna mienić się zielenią. Ostatnie wahania na giełdach przez weekend w obu kierunkach w przeważającej części były nie większe niż 1 procent. Teraz obserwujemy wzrosty.


Bitcoin (BTC) odnotował w ciągu doby wzrost o ok. 5% i teraz kosztuje już ponad 6600 USD. W ciągu tygodnia spadł jednak o prawie 4 procent z poziomu około 6580 USD.

W czołowym momencie poniedziałkowej sesji wycena wynosiła 7800 USD w przypadku giełdy Bitfinex , co jest najwyższym poziomem od początku sierpnia kiedy rynek obserwował dynamiczną deprecjację. Zdecydowana większość ruchu została już jednak zniesiona i BTC powraca pod zaznaczoną na zielono strefę oporu. Warto jednocześnie zaznaczyć, że w przypadku pozostałych giełd aprecjacja nie była aż tak dynamiczna i cena dochodziła do progu 7000 USD. Jest to spowodowane między innymi tym, że na wspomnianej giełdzie BTC notowany jest w stosunku do waluty Tether, stablecoina mającego odwzorowywać kurs dolara amerykańskiego. W trakcie poniedziałkowej sesji USDT warty był jednak najmniej od połowy kwietnia (spadając do 0,92 USD), co wywołało tak duże dysproporcje cenowe.

Wykres Bitcoina

Ethereum (ETH) również odnotowało odbicie o ok. 6%. Druga kryptowaluta według wartości kapitalizacji kosztuje teraz ponad 212 USD zgodnie z danymi z CoinMarketCap.

Całkowita kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut wynosi $212 704 387 529 dolarów i prawdopodobnie stabilizuje się po niedawnym spadku. Wartość ta nieco wcześniej wynosiła 204 miliardy dolarów.

Przyszłość cenowa BTC zależna z pewnością jest od decyzji SEC w sprawie ETFów bitcoinowych. Warto jednal zauważyć, że ostatnie spadki na rynku kryptowalut nastąpiły w podobnym czasie jak mocny spadek dolara. Więcej o tym TUTAJ.

Walka o dominację i skoki cenowe ETH i TRON

Dominacja bitcoina na rynku przebiła poziom 54 procent. Spośród 20 największych kryptowalut według kapitalizacji rynkowej, to Ethereum odnotowało najbardziej znaczącą zmianę w ciągu ostatnich 24 godzin. Wcześniej duży skok ceny zaliczył też TRON. Powodem podrożenia ceny TRON jest zapewne tajemnicze oświadczenia od szefa projektu dot. partnerstwa z nienazwanym “gigantem branży”, który jest wyceniany na “dziesiątki miliardów dolarów”. Po tweecie opublikowano niepotwierdzoną wiadomość jakoby TRON nawiązał współpracę z chińskim gigantem internetowym Baidu. Pisaliśmy o tym szerzej dzisiaj w tym miejscu.

Analityk Joseph Young, skomentował rynki kryptowalut dziś na Twitterze.  Jest jednak zaniepokojony kursem. Brał też udział w toczącej się ostatnio bitwie na Twitterze pomiędzy społecznością kryptowalutową a amerykańskim ekonomistą Nourielem Roubini, który publikuje szczególnie odważne anty-krypto-tweety. Ostatnio okreslił cały pomysł kryptowaluty mianem “faszystowskiego”.

Nouriel Roubini – zwany doktorem Doomem – uczestniczył ostatnio w debacie w Senacie dot. kryptowalut. Przyznał tam, że nie ma “nic dobrego do powiedzenia na temat kryptowalut”. W rozmowach uczestniczył też Peter Van Valkenburgh z Coin Center, który przedstawił argumenty za walutami cyfrowymi.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here