Naga MarketsWall Street i USADolar umacnia się 4. dzień z rzędu, a Wall Street krwawi. Co z kursem złotego, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Rynki finansowe obawiają się kolejnych ograniczeń – gdzie są decydenci?
  • Macron ogłosił wczoraj we Francji narodowy lockdown, który potrwa miesiąc
  • Giełdy powracają do spadków i ponownie silny jest dolar, jen i frank

Europa ponownie zdominowana przez lockdowny

Zgodnie z oczekiwaniami prezydent Macron ogłosił wczoraj we Francji narodowy lockdown, który potrwa miesiąc począwszy od najbliższego piątku. Na kolejne ograniczenia od 1 listopada zdecydowały się Niemcy, chociaż tutaj sklepy pozostaną otwarte, ale ograniczona zostanie liczba klientów (1 osoba na 10 m2).

Z kolei szefowa Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen przyznała, że do szerokiej dystrybucji w UE nie trafi ona wcześniej, niż w kwietniu. Te negatywne informacje nieco złagodziły jednak pozytywne informacje nt. leków obniżających przebieg choroby – to produkty firm Regeneron i Elly Lilly – oznajmił ekspert BOŚ.

Na rynkach widoczna była próba korekty ostatniego silnego ruchu, ale niewykluczone, że miała ona krótkotrwały charakter. Giełdy powracają do spadków i ponownie silny jest dolar, choć zmiany są niewielkie. Dzisiaj najgorzej radzi sobie turecka lira, oraz waluty naszego regionu CEE3.

W grupie G-10 jest to m.in. euro, co może wynikać z obaw dotyczących dzisiejszego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego – rynki mogą rozczarować się konferencją Christine Lagarde, jeżeli szefowa EBC będzie serwować ogólniki zamiast konkretów – inwestorzy będą oczekiwać działań pozwalających zamortyzować negatywny wpływ lockdownów na gospodarki – dodał.

Z pozostałych informacji to nad ranem poznaliśmy wynik posiedzenia Banku Japonii, ale w niczym ono nie zaskoczyło. Jen pozostał silny po wczorajszym ruchu wynikającym z powrotu trybu risk-off.

Notowania EURUSD jeszcze wczoraj po południu próbowały powrócić do wybitego kanału wzrostowego wokół 1,1740-50. Próba ta nie była do końca udana, co pokazuje dzisiejszy przebieg notowań. Jeżeli wybicie z formacji kanału (flagi) można uznać za potwierdzone, to jest to zapowiedź mocniejszego ruchu w dół w kolejnych tygodniach. Pierwszym ważnym poziomem mogą być okolice dołków z końca września przy 1,1611-15 – podsumował.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNotowania ropy naftowej coraz niżej
Następny artykułAkcje CD Projekt w czwartek mocno w górę po środowym załamaniu
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here