Naga MarketsAnalitycy przekonują, że w sytuacji w której rynek wciąż bije swoje historyczne rekordy, warto zdywersyfikować swoje portfolio. Dobrym narzędziem do dywersyfikacji portfela akcyjnego są surowce i metale szlachetne. Gdy indeksy w Stanach znajdują się wyżej niż kiedykolwiek, coraz głośniej mówi się o możliwości spadków…


Jeżeli chcesz zabezpieczyć swoje portfolio, a nie znasz rynku surowców na odpowiednim poziomie, możesz rozważyć powierzenie części swojego depozytu wschodzącej gwieździe eToro, Grigorem Klassen, znanemu również pod nickiem @woron2008. To doświadczony trader, a historia jego statementu sięga stycznia 2009 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spójrzmy na ostatni rok

W minionych dwunastu miesiącach surowce stanowiły mniej więcej stałą, 40% część portfela Grigora. W momencie tworzenia tego artykułu wartość ta wzrosła do 55%, a akcje stanowią zaledwie 30% jego portfolio.

Obracam się wokół rynku już od ponad 10 lat. Moim celem jest uzyskanie rocznej stopy zwrotu na poziomie minimum 50%. Gdy handluję, wyłączam swoje emocje i sądzę, że to jest klucz do mojego sukcesu. Prawdopodobnie większość z nas zdaje sobie z tego sprawę, lecz sposób dojścia do tego wniosku jest inny dla każdego. Chciałbym teraz żebyście się skupili. Jeżeli myślisz o rozpoczęciu śledzenia moich transakcji – pamiętaj: zyski nie pojawiają się z dnia na dzień. Czasem potrzeba czasu by dany instrument osiągnął swoją prawdziwą wartość. Kopiując moje zagrania możesz zacząć od kwoty jaką uznasz za stosowną. Handluję dla siebie, przez co ograniczam straty i pozwalam zyskom rosnąć – pisze Grigori na swoim profilu eToro.

Dołącz do eToro i sprawdź jakość sygnałów na rachunku demo

Pomimo osiągania relatywnie wysokich stóp zwrotu, @woron2008 utrzymuje umiarkowanie niskie ryzyko na poziomie 4-5 punktów. Jeżeli i Ty uważasz, że rynek akcyjny w Stanach zjednoczonych zaczyna się przegrzewać – spróbuj skorzystać z wiedzy Grigora.

Yoni SaadConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here