Naga MarketsGiełdy na całym świecie oczekują z niecierpliwością na oficjalne wyniki wyborów w USA. Gościem Krzysztofa Kamińskiego na łamach telewizji internetowej Comparic24.TV jest Tomasz Jaroszek – bloger, twórca Doradca.tv oraz współautor książki “Śladami Warrena Buffetta”. W rozmowie poruszono temat wpływu wyniku wyborów prezydenckich w USA na rynki finansowe. Zapraszamy do obejrzenia całego materiału!

  • Czy inwestorzy przestali się bać wygranej kandydata demokratów? Czy może mimo wszystko wierzą w wygraną Trumpa?
  • Jaka będzie reakcja rynków w USA w przypadku wygranej Joe Bidena?
  • Czy wygrana Trumpa wzniosłaby amerykańskie indeksy na nowe maksima?
  • Czy zmiana prezydenta może wpłynąć w jakikolwiek sposób na politykę Fedu?

Te artykuły również Cię zainteresują

Kto zostanie kolejnym prezydentem Stanów Zjednoczonych?

Ważą się losy kolejnych 4 lat w Białym Domu w Waszyngtonie co bezpośrednio wpływa na rynki kapitałowe. W ciągu zaledwie trzech sesji indeks amerykański Dow Jones Industrial zyskał ponad 4%, podobnie jak indeks S&P500.

Ma to oczywiście znaczenie także dla naszej polskiej giełdy. W ubiegłym tygodniu WIG20 spadł z poziomu 1635 do 1515 pkt. Środowe zamknięcie w okolicach 1640 pkt pokazuje, że wybory amerykańskie mają pozytywny wpływ na na warszawski parkiet.

Wielu ekspertów wskazuje też, że wygrana Bidena będzie oznaczać zwiększenie podatków dla najbogatszych firm, co może spowodować przecenę spółek FANG, które stanowią z kolei główną siłę napędowa dla indeksu S&P 500.

Bez względu na to kto wygra, warto zastanowić się nad tym, czego możemy się spodziewać po tych wyborach na światowych rynkach kapitałowych, w tym także w Polsce.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here