Naga Marketswykres ForexOkres świąt Bożego Narodzenia jest jednym z najspokojniejszych na rynkach finansowych. W rozpoczynającym się tygodniu większość głównych ośrodków handlowych będzie zamknięta, a nawet w dni z pełnym tradingiem aktywność inwestorów silnie spada w związku z przerwą świąteczną. Handel na pełnych obrotach powróci na rynki dopiero w przyszłym tygodniu, 3 stycznia.


Wigilia Bożego Narodzenia (24 grudnia)

W poniedziałek sporo rynków w Europie i na Świecie jest zamkniętych od samego rana, w tym polska giełda. Natomiast na tak dużych rynkach jak Wielka Brytania, Nowa Zelandia, czy też Stany Zjednoczone, sesje giełdowe zostały skrócone i rynki zamkną się w okolicach południa czasów lokalnych.

W kalendarzu makroekonomicznym również zabrakło miejsca na istotniejsze publikacje, które mogłyby poruszyć walutami, indeksami oraz pozostałymi walorami rynków finansowych.

Boże Narodzenie – 25 i 26 grudnia

25 grudnia to dzień, w którym staną wszystkie najważniejsze rynki na świecie. Podobnie będzie również 26 grudnia, czyli w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, gdzie nie handlują Australia, Kanada, Hongkong, Nowa Zelandia, Wielka Brytania oraz Polska. Do tradingu powracają co prawda Stany Zjednoczone, na rynkach nadal brakować będzie jednak płynności.

Inwestorzy usłyszą jednak informacje z rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych (o godzinie 15:00).

Czwartek, 27 grudnia

Normalniejsze warunki handlowe powinny powrócić w drugiej połowie tygodnia. Chociaż wszystkie ośrodki handlowe pracują normalnie, to ludzie odliczają czas do Nowego Roku, a aktywność inwestorów wyraźnie spada w tym okresie – warto więc zachować szczególną ostrożność.

Dane makroekonomiczne ponownie napłyną z USA i będą dotyczyć informacji o bezrobotnych (14:30) oraz sprzedaży nowych nieruchomości (16:00).

Piątek, 28 grudnia

Ostatni dzień świątecznego tygodnia również nie skrywa w sobie istotniejszych danych makroekonomicznych. Część krajów europejskich przedstawi prognozy grudniowej inflacji (Hiszpania i Niemcy), a Stany Zjednoczone podzielą się danymi o indeksie podpisanych umów kupna domów (16:00) oraz o zapasach ropy naftowej (17:00).tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here