Naga Marketswig20 cmc marketsPomimo dobrej i stabilnej sytuacji w Polskiej gospodarce, indeksy giełdowe tego nie odzwierciedlają. WIG20 od początku roku porusza się w trendzie bocznym z silną przeceną na przełomie kwietnia i maja, gdy ustanowił lokalne minimum na poziomie 2082. Więcej na temat jego charakterystyki oraz obecnych notowań w rozmowie Jacka Brzeskiego z Łukaszem Wardynem, ekspertem z CMC Markets.


Zła kompozycja WIGu przyczyną braku wzrostów indeksu?

Polski rynek finansowy nie odnotowuje znacznych wzrostów jak jego zachodni sąsiedzi. Na giełdach w Niemczech, Francji czy USA jest zielono, podczas gdy polski WIG boryka się z ustanowieniem tegorocznego szczytu.

– Wzrost gospodarczy dla Polski ma wynieść 4,4% wg. prognoz Komisji Europejskiej, co jest tak samo wysokie wskazanie jak dla Węgier i Malty. Jednak jeśli porównać wykresy giełdowe za ostatnie 5 lat, to węgierski BUX o 130% podczas, gdy polski WIG20 poruszał się niemal płasko. Wyniki naszej gospodarki rozjechały się z tym co się dzieje na wykresie. Dużo winy leży w kompozycji indeksu, ponad 1/3 to są banki, a spółek technologicznych niespełna 7 proc. oraz dużo spółek związanych ze skarbem państwa – powiedział Łukasz Wardyn z CMC Markets.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOkradł domy maklerskie na ponad 2 mln USD! Grozi mu 5 lat więzienia
Następny artykułNiemiecki minister finansów krytykuje kryptowaluty i stojące za nimi firmy
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here