Naga MarketsW momencie kiedy piszę te słowa powinna rozpoczynać się konferencja w Danang w Wietnamie. Pojawi się na niej dwóch najpotężniejszych przywódców świata – Donald Trump oraz Xi Jinping. Obaj mają kompletnie różne poglądy na globalizację i współpracę międzynarodową – Trump pokazał już swoje zapędy do protekcjonizmu amerykańskiej gospodarki, Jinping z kolei forsuje swoją inicjatywę jednego pasa i jednej drogi mającej na celu reaktywację dawnego Jedwabnego Szlaku. 


Rynki finansowe zdają się jednak tego nie zauważać, zwłaszcza gdy dzieje się tyle innych ekscytujących rzeczy. Weźmy choćby przykład Wall Street.

Inwestorzy zazwyczaj zwracają uwagę na zachowanie Donalda Trumpa, a te w trwającej podróży po Azji było dotychczas zadowalające. Prezydent Stanów Zjednoczonych poskromił najwyraźniej swój cięty język i przybrał bardziej defensywną pozę. Jak dotąd, strategia ta przynosi dobre rezultaty.

Chiny tymczasem oświadczyły dziś, że ich wewnętrzny rynek finansowy otworzy się bardziej na inwestorów zagranicznych. Jest to jeden z kroków Pekinu podjęty w celu stworzenia w Chinach nowego centrum finansowego świata.

Pomimo nowej strategii Trumpa, na Wall Street królował wczoraj niedźwiedź. Jak zwracałem uwagę w ostatnich dniach, na oczach wszystkich jest reforma podatkowa i prognozy dotyczące wprowadzenia jej w życie. Wczoraj opublikowany raport ostrzegał, że może to się wydarzyć dopiero w 2019 roku. W odpowiedzi na te doniesienia Dow Jones spadł około 320 punktów z poziomu swojego historycznego szczytu do minimum wczorajszej sesji. Końcowe godziny notowań przyniosły pewne odreagowanie:

Większość z nas zwraca jednak uwagę na indeks dolara. Poniżej znajduje się niemal identyczna grafika jaką opublikowałem kilka dni temu. Dziś widzimy, że indeks dolara znalazł się przy dolnym ograniczeniu kanału wzrostowego. To właśnie w tym miejscu powinniśmy oczekiwać wzmocnienia USD:

Handlujący na surowcach lub walutach powiązanych z ich wyceną muszą zwrócić uwagę na wykres ropy naftowej. Jesteśmy bardzo daleko od średniej 200 okresowej:

Rynki dwóch prędkości

Ostatnie wzrosty dolara, czy nawet ropy naftowej nadal są niczym w porównaniu z wzrostami Bitcoina. Kryptowaluta w odpowiedzi na odwołanie podziału (forka) sieci noszącego nazwę Segwit2x osiągnęła nowy historyczny szczyt w okolicach $7800.

Czy to już czas na shorty BTC? Sprawdź w eToro!

Wzrosty nie potrwały jednak długo i BTCUSD wyraźnie dziś zniżkuje. Mimo wszystko, jeden coin podrożał aż o 165% w ciągu tylko dwóch miesięcy. Jeśli wyznaczymy siatkę Fibonacciego dostrzeżemy, że najbliższe wsparcie znajduje się w okolicy $6000.

Oddalmy nieco wykres i przypatrzmy się trendowi długoterminowemu:

Dopiero na tym wykresie widzimy jak bardzo oddaliliśmy się od żołtej linii trendu. Oczywiście, bieżąca dynamika może trwać nadal i zabrać nas nawet do poziomu $10000. Jednak w przeszłości każdy all time high doprowadzał do testu poprzedniego wsparcia. Obecnie jest to zielona linia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here