Naga MarketsTygodniowy przegląd danych makro to stały cykl tworzony  pod patronatem Royal, w którym przedstawiamy najważniejsze wydarzenia makroekonomiczne, na które warto zwrócić uwagę w ciągu nadchodzącego tygodnia.


Poniedziałek 

Jak to zwykle bywa, poniedziałek jest jednym z najspokojniejszych bądź wręcz najspokojniejszym dniem w ciągu całego tygodnia handlowego. Dzieje się tak ze względu na stosunkowo niewielką bądź czasami wręcz znikomą ilość zaplanowanych istotnych publikacji makroekonomicznych. Podobnie będzie również 21 października 2019 r., kiedy to nie poznamy ani jednego, znaczącego raportu dot. którejkolwiek z wiodących gospodarek. Osoby interesujące się naszą, rodzimą gospodarką może natomiast zainteresować zaplanowana na godz. 10:00 publikacja najnowszych wyników sprzedaży detalicznej. Szacuje się, że jej wartość wzrosła we wrześniu br. w stosunku do września 2018 r. o 8% (wobec wzrostu o 6% miesiąc wcześniej).

Wtorek

Równie spokojnie zapowiada się także wtorkowa sesja. Tego dnia na pierwsze, istotne dane przyjdzie nam bowiem poczekać aż do godz. 14:30, kiedy to poznamy wyniki sprzedaży detalicznej w Kanadzie. Konsensus rynkowy przed tą publikacją zakłada, że jej wartość wzrosła w sierpniu br. o 0,6% (wobec wzrostu o 0,4% miesiąc wcześniej).

O godz. 16:00 poznamy natomiast raport z amerykańskiego rynku nieruchomości. Zdaniem ekonomistów, we wrześniu sprzedano 5,45 mln istniejących nieruchomości (wobec 5,49 mln miesiąc wcześniej).

Środa

Środowa sesja również zapowiada się niezwykle spokojnie. Osoby interesujące się naszą, rodzimą gospodarką może zainteresować zaplanowana na godz. 10:00 publikacja z rynku pracy. Szacuje się, że w wrześniu br. odnotowano spadek stopy bezrobocia do 5,1% z 5,2% dotychczas. Gdyby finalny odczyt pokrył się z tymi oczekiwaniami, oznaczałoby to, że bezrobocie w Polsce spadło do najniższego poziomu od 29 lat tj. od września 1990 roku, kiedy to stopa bezrobocia wynosiła 5,0%.

Jak w niemal każdą środę, punktualnie o godz. 16:30 poznamy natomiast cotygodniowy raport EIA (Energy Information Administration) dot. zmiany poziomu zapasów ropy naftowej. Publikacja ta dostarcza także informacje na temat popytu, podaży oraz wzrostu bądź spadku cen ropy naftowej i głównych produktów ropopochodnych.

Czwartek 

W trakcie czwartkowej sesji poznamy wstępne wyniki wskaźników PMI. Najważniejsze w tym przypadku będą oczywiście przedpołudniowe dane z Niemiec i strefy euro oraz popołudniowe rezultaty ze Stanów Zjednoczonych.

Jednym z najważniejszych wydarzeń tego dnia będzie natomiast bez wątpienia posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego, po którym (o 13:45) poznamy październikową decyzję monetarną EBC. Wiele wskazuje na to, iż EBC utrzyma stopy procentowe na dotychczasowym poziomie

Niezwykle istotna może także okazać się zaplanowana na godz. 14:30 konferencja prasowa, podczas której poznamy uzasadnienie decyzji EBC. Wraz z rozpoczęciem konferencji prasowej EBC, rynki poznają również dane dot. zamówień środków trwałych ze Stanów Zjednoczonych.

Na godz. 16:00 zaplanowano natomiast publikację raportu z amerykańskiego rynku nieruchomości. Szacuje się, że sprzedaż nowych domów spadła we wrześniu br. o 1,5% do 701 tys. (wobec wzrostu o 7,1% miesiąc wcześniej).

Piątek

Piątkowa sesja zapowiada się już zdecydowanie spokojniej. Tego dnia próżno bowiem szukać w kalendarzu makroekonomicznych publikacji jakichkolwiek istotnych raportów.


Dom Maklerski Royal założony został w 2006 roku przez elitarny zespół doświadczonych traderów i specjalistów od finansów chcących dostarczyć traderom to, czego najbardziej potrzebują do handlu. Mowa tu o optymalnych warunkach transakcyjnych, indywidualnie dopasowanych usługach brokerskich oraz ścisłej opieki nad klientem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWeekendowy przegląd rynków – Funt najsilniejszą walutą G8, już drugi tydzień z rzędu
Następny artykułLiga Traderów VIII (2 faza) – wyniki, tabele i rozpiska 2 kolejki spotkań
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here