Naga MarketsKurs dolara na kluczowym wsparciu. USD/PLN wróci na szczyt 4,30 złWtorkowy rajd apetytu na ryzyko został zahamowany pod koniec sesji w związku z potencjalnymi sankcjami na Chiny, które rozważa administracja Trumpa. W środę trend jest nieznacznie kontynuowany przynosząc słabsze „bezpieczne przystanie” i silniejszego złotego. Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Program pomocowy UE niewiele zmieni dla gospodarek strefy euro?
  • Ogromne demonstracje w Hongkongu
  • USD/PLN na silnym wsparciu cenowym z celem na szczyty

Odwet ze strony Chin przywróciłby awersję do ryzyka i wsparłby kampanie Trumpa

Tymczasem rynek czeka na publikację szczegółów programu ratunkowego przez Komisję Europejską. Według włoskiej prasy (La Repubblica) Włochom miałoby przypaść 20 proc. z wartego 500 mld EUR programu, czyli więcej, niż w pierwotnych ustaleniach pomiędzy Niemcami, a Francją.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nastrojami kierują giełdy, a indeks S&P 500 oscyluje w granicach 3000 punktów. Sesja azjatycka wykazała tendencję wzrostową mimo zawirowań na linii USA-Chiny – powiedział analityk BOŚ.

Wczorajszy rajd ryzyka został zahamowany za sprawą doniesień o możliwym nałożeniu sankcji na Chiny jeszcze w tym tygodniu – szczegóły są jednak jeszcze konsultowane przez administrację Trumpa z poszczególnymi agencjami. To uderza dzisiaj w notowania juana – kurs USDCNH wybił ostatni szczyt z marca przy 7,1633.

Dzisiaj planowane są ogromne demonstracje w Hongkongu przeciwko chińskim władzom – to może przyspieszyć działania USA – dodał.

Dolar odbija dzisiaj względem większości walut, ale w przestrzeni G-10 ruchy są kosmetyczne (najbardziej traci korona norweska zaliczając przecenę o 0,27 proc.). Najlepiej zachowuje się CAD, oraz waluty Antypodów AUD i NZD.

Para USD/PLN silnie spadła przebijając newralgiczny poziom 4,10. Zostało zamkniętych wiele pozycji długich, które były otwierane z nadzieją na poziomy 4,30-4,40. Obecnie znajdujemy się na szczycie z września zeszłego roku 4,02. Jest to mocny punkt zaczepienia – zauważył.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here