Naga MarketsAnalitycy największego pod względem kapitalizacji rynkowej, dostawcy usług finansowych na świecie – Citigroup – przyglądają się obecnie rentowności światowego rynku akcyjnego. Według nich rynek USA nie może obecnie zbyt wiele zaoferować inwestorom, a lepszą opcją i ucieczką od rosnącej inflacji mogą być zagraniczne rynki akcyjne. Federalna Rezerwa Stanów Zjednoczonych ma obecnie kluczowy wpływ na kształtowanie się takich warunków rynkowych.

  • Ekonomiści Citigroup uważają, że obecny poziom inflacji w USA nie zapewnia dobrej rentowności akcji
  • W tym celu ochrona kapitału przed rosnącym wskaźnikiem może mieć miejsce poza USA
  • Kluczową kwestią dla akcji jest to, jak banki centralne zareagują na rosnącą inflację
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Rynki w USA mogą nie dawać odpowiedniego zabezpieczenia przed inflacją – Citigroup

Żyjemy w czasach znacznie przyspieszającej inflacji – czego jednym z głównych przyczyn jest zasypywanie świata niekończącym się strumieniem finansowania, którego powodem był zastój w gospodarkach przez wirusa COVID-19. Choć z jednej strony decydenci polityczni mający wpływ na kreowanie pieniądza musieli w jakiś sposób zareagować, to skutki tych stymulacji odczujemy wszyscy.

Te artykuły również Cię zainteresują
W tym również inwestorzy – którzy według analityków Citigroup szukać będą musieli okazji do zabezpieczania się przed inflacją na ryku akcyjnym poza Stanami Zjednoczonymi. Podczas gdy zyski z akcji przewyższały inflację w dekadach poza latami 70. i 2000, wyceny mają większe znaczenie dla długoterminowych wyników – twierdzą stratedzy Citi w wydanej nocie.

wykres Kurs S&P500 08.06.2021
Kurs S&P500 08.06.2021

Co ważniejsze, opierają na cyklicznie korygowanych wskaźnikach ceny do zysków, przewidują oni, że zyski z amerykańskich akcji pozostaną w tyle za dwucyfrowymi rocznymi zyskami w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Japonii i Francji do końca bieżącej dekady. Dlatego też amerykańscy inwestorzy skupić się będą musieli na wyszukiwaniu okazji na innych rynkach, niż rodzimy rynek.

Według nich również inwestorzy powinni uważnie przyglądać się wskaźnikom inflacji, próbując ocenić, czy skok cen okaże się tymczasowy, jak sugeruje Rezerwa Federalna, w miarę jak gospodarka będzie wychodzić z pandemii. Inflacja w USA wzrośnie w tym roku do 2,7%, a w 2022 r. zwolni do 2,1% – szacują analitycy podmiotu. Podczas gdy “wszyscy wiedzą, że obligacje są podatne na wyższą inflację”, stratedzy banku poddają w wątpliwość, czy akcje mogą stanowić zabezpieczenie, tak jak to miało miejsce w przeszłości, kiedy to akcje towarowe wyróżniały się najlepszymi realnymi zwrotami.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here