Naga MarketsWall Street i USADla profesjonalnych inwestorów i prognostyków na Wall Street i poza nią istnieje co najmniej jedna łatwa prognoza na następne 12 miesięcy: inwestorzy będą zarabiać mniej. Prawdopodobnie o wiele mniej. „Dwucyfrowe zwroty w 2019 roku będą trudne do powtórzenia” to fraza, która pojawia się przy prawie każdej prognozie dużych banków dla rynków globalnych w 2020 roku. Pomimo wojny handlowej, zawirowań politycznych i innych, praktycznie wszystkie główne aktywa wzrosły w 2019 roku, co sprawiło, że nawet najzagorzalsze byki wiedzą, że szanse na powtórzenie takiego wyczynu są znikome.


Menedżerowie inwestycyjni AXA

– Nasz zespół ds. wielu aktywów jest bardziej optymistyczny wobec akcji z cyklicznego punktu widzenia. Wspierająca polityka banków centralnych i nadzieja na rozwiązanie wojny handlowej i Brexitu powinny być podstawą pozytywnych nastrojów na rynkach akcji w tym roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Barclays

– Wzrost zysków przedsiębiorstw będzie w 2020 roku ograniczony (jeśli w ogóle dodatni) w obu Stanach Zjednoczonych i Europie, podobnie jak zwroty z kapitału. Mimo to wolimy globalne akcje od instrumentów o stałym dochodzie, biorąc pod uwagę, jak mało pozytywnego wzrostu odnotowano na rynkach obligacji w ostatnim czasie. Powolne grindowanie aktywów podwyższonego ryzyka wydaje się ścieżką najmniejszego oporu.

– Gdy zapanuje jasność co do kandydata ze strony Demokratów, istnieje wyraźne ryzyko dla rynków akcji. Rynki zmienności dla rynku akcji prognozują 1,5-procentowy ruch na szerokich indeksach giełdowych w okolicach Super Wtorku (6 marca 2020 r.) oraz 3-procentowy ruch w dniu wyborów parlamentarnych.

BMO

– Akcje nadal rosną, ale impulsy są coraz krótsze, ponieważ pozostaje niepewność co do wojny handlowej. Nasza docelowa prognoza na 2020 rok dla S&P 500 wynosi 3400.

– W 2020 roku nie wykluczamy możliwości wycofania się z rynku i głębszej korekty. W rzeczywistości, jak wielokrotnie stwierdzaliśmy w naszych poprzednich raportach, spodziewamy się, że podwyższona niepewność wśród inwestorów pozostanie i doprowadzi do podwyższonego poziomu zmienności w nadchodzącym roku. Nie spodziewamy się jednak, że ta obniżka cen – o ile faktycznie nastąpi – będzie tak dotkliwa, jak wydaje się przedstawiać wielu inwestorów i ekspertów rynkowych.

Citi

Uważamy, że hossa pozostaje nienaruszona i wierzymy, że globalne akcje mogą wzrosnąć od 6% do 8% w 2020 roku. W Stanach Zjednoczonych szukamy podobnych zwrotów z celem dla S&P 500 na koniec roku wynoszącym 3375. Sektory, które są najbardziej wrażliwe na cykl ekonomiczny mogą mieć więcej miejsca na spadki. Jednak patrzymy na drugą połowę 2020 roku w USA z perspektywy wyborów prezydenckich.

Credit Suisse

Nasz cel dla S&P 500 na 2020 r. wynosi 3425. Szacunki te oznaczają wzrost EPS (zysk na akcję) o 5,2% w przyszłym roku, znaczną poprawę w stosunku do oczekiwanego wzrostu o 1% w 2019 r.

Indeks SP500 na interwale tygodniowym, tradingviewcom
Indeks SP500 na interwale tygodniowym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here