Naga MarketsKliknij by zapoznać się z ofertą eToro

Ostatnie 24 godziny na światowych rynkach stały pod znakiem relatywnie dobrych wyników. Co prawda inwestorzy w Chinach i Stanach Zjednoczonych, przejawiają pozytywne nastroje dotyczące nadchodzącego szczytu Trump – Xi Jinping. Jednak wydarzenia na półwyspie koreańskim oraz w Syrii niosą ze sobą niepewność. Świadczy o tym fakt, iż aktywa uchodzące za bezpieczne takie jak złoto czy japoński jen od początku tygodnia zwyżkują.


Dziś notowania złota są tylko o 10 USD poniżej technicznego oporu, który kształtuje się na poziomie 1260 USD za uncję. Jeśli cena przekroczy 1265 USD za uncję, pokona poziom tegorocznych maksimów cenowych.

Konsekwentnie rośnie także cena ropy naftowej. Na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest już wyceniana po 51 USD za baryłkę. Niemniej jednak wydarzenia dzisiejszego dnia mogą mieć znaczący wpływ na ukształtowanie się rynków. Około godziny 16 swoje dane o zapasach przedstawi Departament Energii USA. Spodziewany spadek może wzmocnić obecną narrację rynkową, mówiącą o ograniczeniu nadmiaru ropy na światowych rynkach.

Warto zwrócić uwagę, iż dzisiaj zostaną opublikowane wyliczenia PMI w sektorze usług w marcu m.in. w Wielkiej Brytanii. Jak na ten moment notowania pary walutowej GBP/USD są na krawędzi. Silne wsparcie formuje się na poziomie 1,2420. Jeśli ten pułap zostanie przekroczony, konsekwencje mogą być dotkliwe dla brytyjskiej waluty.Także dziś ADP opublikuje za oceanem dane dotyczące rynku pracy w USA za marzec, które będą nadawać ton dzisiejszym notowaniom na Wall Street. Tuż po otwarciu sesji na nowojorskim parkiecie inwestorzy poznają wskaźnik PMI w amerykańskich usługach oraz pozaprzemysłowy indeks ISM. Prognozy obu wskaźników są mocne.

Sprawdź możliwości eToro

Głównym wydarzeniem dzisiejszego dnia będzie jednak publikacja protokołu z ostatniego posiedzenie FOMC z 16 marca – dnia, kiedy dokonano długo wyczekiwanej podwyżki stóp procentowych. Inwestorzy będą usiłowali wyszukać przesłanek odnośnie do ewentualnych następnych podwyżek w tym roku. Warto także zwrócić uwagę na rezygnację członka FED Jeffrey’a Lackera, której przyczyną jest incydent z 2012 roku. Szczegóły są wciąż nieznane.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here