Naga MarketsRynek złota z testem ważnego oporuNotowania amerykańskiego dolara w tym tygodniu nie mają dobrej passy, a rentowności amerykańskich obligacji nieco spadły – co pozytywnie przekłada się na notowania złota. Cena kruszcu wczoraj zwyżkowała o prawie 2%, docierając do okolic 1763 USD za uncję. To najwyższy poziom cen złota od końcówki lutego br.

Złoto znajduje się na najwyższym poziomie od końcówki lutego

Te okolice są ważnym technicznym oporem na wykresie cen złota. Na razie co prawda nie zostały one naruszone, ale jeśli poziom ten zostanie przebity, to ceny złota będą mogły szybko przekroczyć z powrotem 1800 USD za uncję.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania złota – dane dzienne

Na razie optymizm inwestorów na rynku złota jest ostrożny, bowiem pojawiające się ostatnio na globalnych rynkach nastawienie risk-on sprzyja na ogół bardziej ryzykownym aktywom. Niemniej, w dłuższej, kilkumiesięcznej perspektywie, ogromne programy stymulacyjne i presja inflacyjna będą stwarzały solidne wsparcie dla notowań złota.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator kurs akcji | pknorlen notowania | lotos gielda | co oznacza blik | polski złoty kurs |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here