Naga MarketsRynek złota oczekuje na decyzje Rezerwy Federalnej Początek bieżącego tygodnia na rynku złota upływa pod znakiem zwyżek cen kruszcu i nadrabiania głębokich strat z wcześniejszych dni. Póki co, cena kruszcu dotarła do okolic 1780 USD za uncję i walczy o powrót ponad 1800 USD za uncję.

Notowania złota odrabiają straty

Czy przełamanie tej bariery w górę jest możliwe? W najbliższej perspektywie zależy to od Rezerwy Federalnej. Dzisiaj zakończy się dwudniowe posiedzenie Fed i opublikowane zostaną komunikaty oraz zaktualizowane projekcje makroekonomiczne tej instytucji. Scenariusz zwyżkowy dla cen złota mógłby pojawić się w dwóch przypadkach.Po pierwsze, byłby on możliwy, gdyby Fed wycofał się z planów rychłego taperingu QE w USA (zwłaszcza biorąc pod uwagę niedawne ostrzeżenia OECD, że globalna gospodarka nie jest jeszcze gotowa na brak stymulusów). Po drugie, ten scenariusz mógłby się zrealizować w przypadku braku klarownego przekazu ze strony Fed na temat terminów rozpoczęcia taperingu czy, w dalszej perspektywie, także podnoszenia stóp procentowych.

Notowania złota – dane dzienne
Notowania złota – dane dzienne

Natomiast jeśli Fed zapowie rychłe rozpoczęcie procesu zacieśniania polityki monetarnej i, przede wszystkim, przedstawi konkretne terminy z nim związane, to taka retoryka najprawdopodobniej doprowadziłaby do dalszych zwyżek wartości amerykańskiego dolara – co dla złota byłoby ciosem w notowania i mogłoby doprowadzić do znaczących przecen, przynajmniej w pierwszej reakcji.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ccc giełda | najniższy kurs korony norweskiej | sp 500 index | euro forint | cdprojekt akcje prognozy | gpw kęty | kurs akcji allegro |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here