Naga Markets

Po fatalnym rozpoczęciu bieżącego tygodnia, notowania złota utkwiły w konsolidacji. Cena tego kruszcu porusza się od wtorku w konsolidacji w okolicach 1675 USD za uncję. Spokojne ruchy cen złota mogą być ciszą przed burzą, bowiem dzisiaj inwestorzy na tym rynku wypatrują kluczowego odczytu inflacji w Stanach Zjednoczonych, zaplanowanego na godzinę 14:30. Prognozy zakładają odczyt inflacji CPI w USA na poziomie 8,1% rdr we wrześniu, co byłoby niższym wynikiem niż dane z lata, ale mimo wszystko nadal wysokim.

Złoto musi mierzyć się z narastającą presją dolara

Dane dotyczące inflacji są istotne, bowiem przekładają się one bezpośrednio na działania Rezerwy Federalnej. Przedstawiciele Fed, z Jerome Powellem na czele, już nieraz podkreślali, że wysoka inflacja jest obecnie ich głównym wrogiem i będą skupieni na walce z nim. Także wczorajsze minutes z posiedzenia Fed pokazały, że członkowie Fed są zgodni co do tego, że polityka tej instytucji powinna pozostać jastrzębia tak długo, jak będzie to konieczne do obniżenia inflacji.

Notowania złota – dane dzienne
Notowania złota – dane dzienne

Im wyższa inflacja, tym gorzej dla cen złota – taki scenariusz będzie bowiem sprzyjał większej sile amerykańskiego dolara na fali oczekiwań jastrzębich działań Fed.

Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB
Poprzedni artykułERBUD znalazł się w gronie najlepszych pracodawców świata
Następny artykułJR Holding zawarło nową umowę inwestycyjną z MINDENTO na 1,5 mln zł
Dorota Sierakowska
Finansistka i przedsiębiorca, analityk rynków surowcowych w Domu Maklerskim BOŚ, wydawca i redaktor naczelna magazynu o inwestowaniu TREND. Autorka książki „Świat surowców” – pierwszego w Polsce kompleksowego podręcznika dotyczącego inwestowania na rynkach towarowych. Ekspert rynków finansowych w mediach, a także wykładowca i szkoleniowiec w zakresie inwestowania na rynkach surowcowych. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Rachunkowość ze specjalizacją bankowość inwestycyjna. Pasjonatka podróży i miłośniczka sportów wodnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here