Naga MarketsJeśli przyjrzeć się temu jak rośnie rynek whiskey w Polsce, to jesteśmy w najlepszym z możliwych momentów startowych. Tylko w 2018 roku w Polacy wydali na whisky 2,6 mld 1 złotych. Kategoria premium (do której zalicza się się whiskey kosztujące ponad 80 zł za butelkę) rośnie najszybciej, bo o ponad 30%. Spółka Wolf & Oak Disitllery zajmująca się produkcją alkoholi chce wykorzystać ten trend i rozszerzyć swoją dotychczasową działalność. W związku z tym przeprowadza emisję akcji w ramach equity crowdfundingu, gdzie chce pozyskać ponad 4 miliony zł.


Wolf & Oak Distillery dąży do 4 milionów dzięki crowdfundingowi na platformie Beesfund

W świecie produkcji jakościowych alkoholi jako Wolf Distillery osoby stojące za projektem działają od 2011 roku, od 2018 roku pod marką Wolf & Oak Distillery. Powstanie nowego podmiotu i nowego logo to symboliczny moment, aby oddzielić hobbystyczną produkcję trunków – „sample not for sale” – od w pełni profesjonalnej produkcji alkoholu. Od 2018 roku firma działa w formie Wolf Distillery sp. z o.o. W grudniu 2019 r. powstała Wolf and Oak Distillery Spółka Akcyjna (Emitent). Po zakończeniu emisji niezwłocznie – w ciągu 30 dni – nastąpi połączenie Wolf Distillery sp. z o.o. z Emitentem, w wyniku czego cały majątek Wolf Distillery sp. z o.o. zostanie przeniesiony do Emitenta.

WEŹ UDZIAŁ W EQUITY CROWDFUNDINGU

– Uważamy, że marzenia są po to, aby je spełniać, dlatego znaleźliśmy i kupiliśmy budynek XIX-wiecznej gorzelni, której przywracamy świetność. Pierwsza partia „wędzonej śliwki na miodzie” wyprzedała się w sześć dni. Do dzisiaj sprzedaliśmy kilka tysięcy butelek. Jesteśmy obecni przede wszystkim w sklepach specjalistycznych. Od niedawna również w sieci Auchan – komentował na antenie Comparic24.tv prezes i założyciel spółki, Michał Płucisz.

Pozyskane w ramach equity crowdfundingu środki mają pozwolić na sfinansowanie zakupu sprzętu do destylacji, dokończenie remontu budynku oraz uruchomienie pracy destylarni. Do tej pory udało się zebrać ponad milion złotych z planowanych czterech, a zbiórka trwa do 25 marca.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here