Naga MarketsNic nie jest oczywiste – taką konkluzję można postawić po obserwacji wydarzeń w piątek po południu, ale nie tylko w tym kontekście. Publikacja danych Departamentu Pracy dobiła tych, którzy liczyli jeszcze na to, że FED może ściąć stopy w końcu lipca o 50 p.b., chociaż populacja tych, którzy w to wierzyli, została mocno przetrzebiona już na początku ubiegłego tygodnia po tym, jak ustalenia prezydentów USA i Chin na szczycie G-20, zredukowały krótkoterminowe ryzyko dalszej eskalacji konfliktu handlowego między tymi krajami.


Niemniej w pierwszych kilkudziesięciu minutach po godz. 14:30, zyskiwał dolar, spadała nowojorska giełda, a rentowności amerykańskich obligacji odbijały w górę. Niemniej później rynek szybko się pozbierał – zwłaszcza Wall Street, która prawie zredukowała straty, a dolar zatrzymał zwyżki i lekko się cofnął. Tak jak pisałem na początku, scenariusz cięcia o 50 p.b. był redukowany od kilku dni, a dane z godz. 14:30 nie zdołały rozbudzić nadmiernych obaw o to, czy FED podczas posiedzenia 31 lipca w ogóle zetnie stopy procentowe. Rynek wciąż wierzy w scenariusz ruchu o 25 p.b., a zaplanowane na ten tydzień „zeznania” Jerome Powella przed Kongresem (środa i czwartek), oraz tzw. minutki FED (środa) mogą utwierdzić go w tym przekonaniu. Osobiście nie wykluczam, że rynek jeszcze się w kwestii lipcowego cięcia stóp „zawaha”, ale te opinie mogą być w najbliższych dniach w mniejszości – niemniej warto będzie zerkać na wypowiedzi innych członków FED (zwłaszcza Johna Williamsa z Nowego Jorku), czy też dane nt. inflacji CPI (w czwartek).

Na wykresie koszyka dolara BOSSA USD widać, że po mocnym ruchu w zeszłym tygodniu, teraz niewykluczona jest korekta. Jej skala dobrze pokaże, jakie jest nastawienie wobec dolara na kolejne tygodnie. Warto będzie obserwować, czy zamknięcie świecy na wykresie W1 wypadnie powyżej linii trendu wzrostowego.

Wykres tygodniowy BOSSA USD
Wykres tygodniowy BOSSA USD

Na wykresie EURUSD widać, że piątkowe naruszenie wsparcia przy 1,1215 nie okazało się trwałe. Niemniej złamaliśmy dolne ograniczenie kanału wzrostowego rysowanego od końca maja b.r. To nie wyklucza jednak możliwości wystąpienia tzw. ruchu powrotnego w stronę 1,1250.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here