Naga MarketsKurs franka słabnie. Koronawirus nie ma już takiego wpływu?Epidemia koronawirusa odbiła się na światowych rynkach, gdzie zniżkowały akcje, a zyskiwały waluty uznawane za tzw. bezpieczne przystanie. Jednak powoli rynek walutowy zaczyna się uodparniać na działanie wirusa, widać bowiem osłabienie choćby franka szwajcarskiego, który wcześniej umacniał się do euro.

Rynki walutowe mogą być już znieczulone, nawet jeśli nagłówki prasowe na temat wirusa pomogły dyktować nastroje w innych klasach aktywów. W szczególności ruchy na franku wskazują, że niektórzy inwestorzy już skorygowali swoje portfele i zamiast tego mogą szukać innych rodzajów ryzyka.

Ograniczone ruchy na walutach

“Wcześniejsze epidemie śmiertelnych chorób sugerują, że waluty mogą być stosunkowo odporne na rozprzestrzenianie się koronawirusa. Podczas gdy tradycyjni liderzy apetytu na ryzyko, a mianowicie akcje, mogą spotkać się z chwilową wyprzedażą, a obligacje zyskają grunt, ruchy walutowe będą prawdopodobnie bardziej ograniczone” – napisano w notce Nordea Bank Abp.

Zobacz też: Tokeny sektora kredytowego gorącą inwestycją. Pokonały Ethereum, ale nie przebiły Bitcoina BTC

Kurs franka słabnie wobec dolara i euro

Silny dolar i osłabiony frank winduje notowania USDCHF na poziomy widziane ostatnio przed trzema tygodniami. Jeśli byki utrzymają kontrolę na tej parze walutowej, cena po wybiciu nowych maksimów w tym roku może kierować się do kluczowego oporu przy 0,9830.

Wykres pary walutowej USDCHF - 29.01.2020 r.
Wykres pary walutowej USDCHF – 29.01.2020 r.

Pierwsze oznaki uodpornienia na koronawirusa widać także na parze walutowej EURCHF. Wczorajsza sesja zakończyła się pomyślnie dla byków na euro, a tak dużego wzrostu nie widać było od ponad 2 miesięcy.

Ponadto, kurs euro do franka objął wczoraj zakres notowań z dwóch poprzednich sesji, co doprowadziło do powstania byczej formacji objęcia (outside bar). W przypadku kontynuacji wzrostów po tym sygnale, kupujący mogą dalej windować cenę do oporu przy 1,0786.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Wykres pary walutowej EURCHF - 29.01.2020 r.
Wykres pary walutowej EURCHF – 29.01.2020 r.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here