Naga MarketsPlatforma wydobywcza ropyJak co środę opublikowane zostały zapasy ropy naftowej. Odczyt wyniósł 2.9 mln baryłek, wobec prognozy 2.6 mln. Jak wpłynie to na rynek ropy i czy to dobry moment na zakup “czarnego złota”? Na łamach programu „Okiem Eksperta” w Comparic24.TV Krzysztof Kamiński rozmawiał z Marcinem Kiepasem, analitykiem Tickmilla. Czego możemy spodziewać się w kolejnym tygodniu? Więcej dowiesz się oglądając cały program!


Ropa wrażliwa na wojnę handlową i wzrost gospodarczy

W ocenie eksperta rynek ropy skupia się na trendach globalnych i ich możliwym kierunku w przyszłości. Notowania ropy WTI poruszają się w ostatnim czasie zgodnie z założeniami analizy technicznej dając wiele miejsc do zagrań.

Ostatni odczyt zapasów ropy naftowej to wzrost przy jednoczesnym spadku destylatów i benzyny. Dane wywołały silne wahania ropy WTI, choć nie są one cenotwórcze i nie powodują trwalszych zmian. Aktualnie wpływ na notowania mają obawy o wojnę handlową i wzrost gospodarczy na świecie, a nie czynniki produkcyjne. Ostatni spokój na rynku ropy to okazja do kupna tego surowca i może być to dobry moment – zauważył Marcin Kiepas.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułLive Trading w Comparic24.tv z celem do 10% przed końcem 2019
Następny artykułAkcje JSW atrakcyjne dla spekulantów? Ocenia Marcin Tuszkiewicz
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here