Naga MarketsRynek ropy powraca do normalności po cyberataku na rurociąg w USAWczoraj notowania ropy naftowej zniżkowały o ponad 3% – dotyczyło to zarówno cen ropy gatunku WTI, jak i notowań ropy Brent. Tym samym, notowania ropy zeszły do najniższego poziomu od prawie dwóch tygodni. Dzisiaj cena tego surowca porusza się blisko wczorajszego zamknięcia.

Notowania ropy zeszły do najniższego poziomu od prawie dwóch tygodni

Powrót pesymizmu na rynek ropy naftowej wynikał z dwóch głównych powodów. Przede wszystkim, z Indii nadal docierają niepokojące informacje, dotyczące liczby zakażeń koronawirusem oraz nowych mutacji rozprzestrzeniających się w tym kraju. Indie to trzeci, po Stanach Zjednoczonych i Chinach, największy konsument ropy naftowej na świecie, więc przedłużające się problemy związane z pandemią w tym kraju niewątpliwie mocno odbiją się na popycie na paliwa.

Te artykuły również Cię zainteresują
Drugim czynnikiem, negatywnie wpływającym na ceny ropy naftowej, jest powrót do normalności w Stanach Zjednoczonych po cyberataku na jeden z kluczowych rurociągów z paliwami w tym kraju – Colonial Pipeline. Po całkowitym wstrzymaniu operacji w miniony piątek, obecnie transport paliw został już wznowiony. Nadal jeszcze w wielu miejscach na wschodnim wybrzeżu USA występują deficyty paliw, wynikające z braków dostaw – jednak sytuacja ma się unormować już w najbliższy weekend. O tym zresztą poinformował sam prezydent USA, Joe Biden, w swoim wystąpieniu.

Notowania ropy naftowej WTI – dane dzienne
Notowania ropy naftowej Brent – dane dzienne

Pewnym czynnikiem ryzyka na rynku ropy naftowej jest sytuacja na Bliskim Wschodzie, a dokładniej w Strefie Gazy. Izrael co prawda nie jest istotnym krajem na naftowej mapie świata, jednak wewnętrzny konflikt w tym kraju przekłada się na niepokoje dotyczące sytuacji w całym regionie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje develia | ropa naftowa notowania | livechat kurs | gielda komentarze | analizy |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here