Naga MarketsCeny ropy WTI spadły we wtorek o poranku ponownie w okolice 40 dolarów za baryłkę. Jest to reakcja na gwałtowny wzrost liczby osób zakażonych koronawirusem w Stanach Zjednoczonych, co rodzi obawy o ponowne wprowadzenie lockdownu i dalszy wzrost popytu na paliwo, co w konsekwencji mogłoby doprowadzić do ponownej wyprzedaży na światowych rynkach.

  • Cena ropy WTI w okolicy 40 USD
  • Rosną obawy o ponowny lockdown
  • Wzrost wydobycia doprowadzi do spadku cen ropy?

Rosną obawy o ponowny lockdown

W związku z tym, że w pierwszych pięciu dniach lipca, w aż 16 stanach USA odnotowano rekordowe wzrosty nowych zachorowań na COVID-19, rosną obawy o ponowne zamrożenie gospodarki bądź przynajmniej częściowe wprowadzenie obostrzeń mających na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa, co mogłoby ograniczyć popyt na paliwa.

Główny strateg rynkowy CMC Markets Michael McCarthy zwraca uwagę, że zauważalny wzrost zachorowań zwiększa prawdopodobieństwo ponownego wprowadzenia obostrzeń, co zwiększa ryzyko spadku popytu na ropę. Ponadto, obawia się on o decyzje OPEC+ dot. ewentualnego ograniczenia wydobycia.

OPEC+ zamierza większych wydobycie

Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) i inni producenci, w tym Rosja, znani łącznie jako OPEC+, obniżają produkcję o 9,7 mln baryłek dziennie już trzeci miesiąc z rzędu. Od przyszłego miesiąca obniżki te zmniejszą się jednak do 7,7 mln baryłek dziennie, co zwiększy podaż przy równoczesnej stabilizacji, bądź być może nawet spadku popytu na ropę.

– Zapotrzebowanie na benzynę w USA w okresie letnim jest niskie, co powoduje, że popyt na benzynę jest ograniczony, a ponowne wprowadzenie blokad to poważna przeszkoda – wskazują analitycy ANZ.

Jeffrey Halley, starszy analityk rynku Azji i Pacyfiku w Oandzie dodaje, że pozytywny entuzjazm związany z ponownym otwarciem gospodarek jest hamowany przez ponowne nałożenie częściowych blokad w związku z ponownym pojawieniem się koronawirusa.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Cena ropy w okolicy 40 USD

Spoglądając na notowania ropy WTI zauważymy, że wskutek dzisiejszych spadków, cena czarnego złota osunęła się w okolice 40 dolarów za baryłkę. Jeżeli tyle tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy nawet ponownego przetestowania lokalnej linii tendencji wzrostowej.

WTI Daily

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułCyfrowy juan nie będzie zagrożeniem dla dolara – mówi ekspert z Azji
Następny artykułStoiska reklamowe – idealna reklama dla Twojej firmy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here