Naga MarketsRynek ropy naftowej powinien być dziś spokojny i oczekiwać na ważne informacjeOstatnia majowa sesja jest w Stanach Zjednoczonych dniem wolnym (Dzień Pamięci), przez co na rynku ropy naftowej może być relatywnie spokojnie. Niemniej, będzie to także sesja wyczekiwania na kolejne ciekawe i ważne informacje dotyczące rynku tego surowca.

Rynek ropy naftowej może być relatywnie spokojny

Przede wszystkim, pod koniec poprzedniego tygodnia pojawiła się informacja o tym, że tankowiec z irańską ropą naftową dotarł do amerykańskiego portu Galveston w Teksasie. Nie jest to jednak – przynajmniej na razie – początek żadnego istotnego trendu. Statek Achilleas pod liberyjską banderą został miesiąc wcześniej przechwycony przez amerykańskie władze, właśnie pod zarzutem transportu irańskiej ropy naftowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kilka miesięcy wcześniej wystąpiła podobna sytuacja. W październiku 2020 r. Amerykanie przejęli inny statek, transportujący ropę naftową z Iranu, w ramach swoich sankcji. Oba wspomniane statki są jedynymi tankowcami z irańską ropą, które dotarły do wybrzeża USA od 1991 r.

Amerykański Departament Energii, który opublikował tę informację, nie podał szczegółów, ale możliwe, że jutro opublikowanych zostanie nieco więcej informacji na ten temat. W międzyczasie USA i Iran prowadzą wstępne rozmowy na temat paktu nuklearnego, których sukces faktycznie oznaczałby potencjalne wznowienie eksportu ropy naftowej z Iranu na szerszą skalę.

Notowania ropy naftowej WTI – dane dzienne
Notowania ropy naftowej Brent – dane dzienne

Dzisiejsza atmosfera wyczekiwania związana jest także z zaplanowanym na jutro kolejnym spotkaniem OPEC+ w sprawie porozumienia naftowego. Niemniej, istnieje duża szansa, że rozszerzony kartel nie dokona żadnych istotnych zmian w swoich dotychczasowych postanowieniach i będzie kontynuował stopniowe zwiększanie wydobycia ropy.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: btc prognozy | notowania ciech | wiadomosci kryptowaluty | kurs huf | amrest kurs | jsw akcje | kurs asseco |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here