Naga MarketsRynek ropy naftowej - niepewność dotycząca popytu na surowiec w USA i ChinachPo spokojnym początku wczorajszej sesji, późniejsze godziny na rynku ropy naftowej przyniosły znacznie większą zmienność i zdecydowaną przewagę strony podażowej. Ceny ropy naftowej WTI zniżkowały z okolic niemal 74 USD za baryłkę do około 71 USD za baryłkę, natomiast notowania ropy naftowej Brent spadły z rejonu 75 USD za baryłkę do około 73 USD za baryłkę. W przypadku obu gatunków surowca, dzisiaj rano mamy do czynienia z poruszaniem się cen w pobliżu wczorajszych minimów.

Rynek ropy naftowej ze zwiększoną zmiennością i przewagą strony podażowej

Jak widać po powyższych danych, większa zniżka cen na początku tego tygodnia dotyczyła notowań amerykańskiej ropy WTI – co wynika z faktu, że główny impuls do zniżek przyszedł właśnie ze Stanów Zjednoczonych. Był nim rozczarowujący odczyt indeksu ISM dla przemysłu, który przypomniał inwestorom, że istnieje na rynku wciąż dużo niepewności związanej z popytem na ropę naftową.Jednak obawy związane z popytem na ropę dotyczą przede wszystkim Azji. Wczoraj pojawił się także rozczarowujący odczyt indeksu PMI dla przemysłu w Chinach, który został zinterpretowany jako sygnał, że Państwo Środka stoi w obliczu gospodarczych wyzwań związanych z podtrzymaniem tempa wzrostu gospodarczego.

Notowania ropy naftowej WTI – dane dzienne
Notowania ropy naftowej WTI – dane dzienne
Notowania ropy naftowej Brent – dane dzienne
Notowania ropy naftowej Brent – dane dzienne

Stany Zjednoczone i Chiny to najwięksi konsumenci ropy naftowej na świecie. Jakiekolwiek sygnały spowalniania tempa wzrostu gospodarczego w tych krajach mogą więc istotne przekładać się na obawy dotyczące popytu na ropę naftową.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here