Naga MarketsRynek ropy naftowej - cięcie prognoz popytu na ropę przez OPECO ile huragany w Stanach Zjednoczonych budzą obawy o podaż ropy naftowej w tym kraju, to wczoraj pojawiły się także sygnały, że popyt na ten surowiec na świecie może być mniejszy niż dotychczas szacowano. W poniedziałek opublikowany został bowiem miesięczny raport fundamentalny OPEC, w którym kartel publikuje swoje wyliczenia dotyczące popytu i podaży ropy naftowej.

Rynek ropy naftowej – OPEC publikuje swoje wyliczenia

Kluczową informacją, zawartą w tym raporcie, było obniżenie prognoz popytu na ropę naftową na świecie w IV kwartale 2021 r. o 110 tys. baryłek dziennie, do 99,70 mln baryłek dziennie. Korekta ta wynikała przede wszystkim z sytuacji pandemicznej na świecie, głównie z pojawienia się wariantu Delta.W rezultacie, OPEC szacuje, że dynamiczny wzrost popytu na ropę naftową i jego powrót do poziomów sprzed pandemii nastąpi nie w IV kwartale 2021 r., lecz dopiero w pierwszej połowie 2022 r.

Notowania ropy naftowej Brent – dane dzienne
Notowania ropy naftowej Brent – dane dzienne

Mimo tej rewizji, raport OPEC nie ma pesymistycznego wydźwięku. Kartel bowiem i tak prezentuje najwyższe wyliczenia dotyczące popytu spośród wszystkich głównych instytucji prezentujących tego typu raporty (Departament Energii USA, Międzynarodowa Agencja Energetyczna).

Poza tym, OPEC i tak zakłada, że popyt na ropę na świecie dynamicznie wzrośnie, przekraczając nawet poziomy sprzed pandemii – jedynie nastąpi to nieco później niż się spodziewano.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji echo investment | jsw akcje | lira turecka pln | kurs akcji 11 bit studios | ten square games giełda | gpw dom development | 1 btc |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here