Naga MarketsSzyby wydobywcze ropy na tle zachodzącego słońca wiadomosciCena ropy naftowej spadła na przestrzeni ostatniego tygodnia o niemal 6%. Obawy o wielkość produkcji w Arabii Saudyjskiej związane z atakiem na największą rafinerię w tym kraju, zostały szybko zweryfikowane przez rynek, a jak donoszą źródła – już w tym tygodniu obecna produkcja jest o 0,1 miliona baryłek dziennie większa niż przed atakiem.


Pytania przed spotkaniem OPEC

Uwaga inwestorów skupia się obecnie jednak na innych czynnikach, przede wszystkim nad finałem kolejnej odsłony chińsko-amerykańskich rozmów. Kluczowe spotkania odbędą się pod koniec obecnego tygodnia. Brak porozumienia może kolejny raz dać sygnał inwestorom, że globalną gospodarkę może czekać silne spowolnienie.

Purple Trading. Broker dający dostęp do prawdziwego rynku finansowego. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

Tym samym, analitycy TD Securities zwracają uwagę, że głębsze i dłuższe cięcia produkcji będą konieczne aby osiągnąć równowagę na rynku. Przedstawiciele kanadyjskiego banku inwestycyjnego podkreślają, że część przedstawicieli OPEC+ będzie chciała utrzymać obecne ustalenia dotyczące ilości wydobycia ropy przynajmniej do końca pierwszego kwartału 2020 roku. Szczególnie Arabia Saudyjska, z uwagi na potencjalne IPO państwowej spółki Saudi Aramco oraz Iran i Wenezuela, borykające się z problemami natury gospodarczo-politycznej, nie będą w stanie zwiększyć produkcji.

Wykres cen ropy w ujęciu D1.

Według analityków TD Securities istnieją jednak obawy, iż Arabia Saudyjska będzie mieć problem z przekonaniem sojuszników do pogłębienia ograniczeń na grudniowym spotkaniu OPEC. Jeśli wziąć pod uwagę podaż, polityka kartelu była skuteczna, ale wysiłki kartelu mogą być bezowocne, jeśli prognozy popytu będą nadal spadać.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here