Naga MarketsGdy na początku stycznia kapitalizacja Ripple (XRP) pokonywała historyczną granicę $100 miliardów, wiele wskazywało na to, że token jest nie do zatrzymania. W rekordowym momencie cały rynek wyceniany był na prawie $150 miliardów – niespełna tydzień później, wartość ta zmalała o ponad 50%.


Kolejka górska na notowaniach Ripple

Patrząc na poniższy wykres kapitalizacji Ripple, analitycy techniczni mogliby dopatrzyć się tutaj formacji głowy z ramionami. Miejmy jednak nadzieję, że książkowa definicja RGR nie przełoży się na wartość rynku XRP, gdyż mogłoby sugerować to pogłębioną korektę.

Źródło: Coinmarketcap.com

W krytycznym punkcie sesji środowej, kapitalizacja XRP wynosiła poniżej $70 miliardów, czyli ponad dwukrotnie mniej niż na szczytach z zeszłego tygodnia. Najświeższe spadki Ripple i utrzymujący się popyt na notowaniach ETH spowodował, że kryptowaluta oparta o blockchain Ethereum odzyskała drugą pozycję na liście największych kryptowalut, którą straciła pod koniec zeszłego roku.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

W trakcie dzisiejszej sesji XRP/USD traci już kilkanaście procent, rysując trzecią świecę spadkową z rzędu. To co niepokoi jednak najbardziej, to wybicie poziomu wsparcia na wysokości okrągłego pułapu 2.00. Zamknięcie poniżej otworzy drogę w kierunku dalszej deprecjacji, a poważniejszą bazę popytową widzimy dopiero na 1,1400. Istnieje też szansa, że jako krótkoterminowe wsparcie zadziała 1,1610.

Wykres Ripple D1 dzięki TradingViewConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here