Naga MarketsPo godzinie 14:30 pojawił się szereg odczytów makroekonomicznych, będących jednym z najważniejszych wydarzeń czwartkowego popołudnia (oprócz drugiego dnia wystąpień Janet Yellen przed Kongresem). Publikacje nie miały jednak większego wpływu na wycenę głównych par walutowych z USD.

Źródło: pl.investing.com

Jak widać w powyższej tabeli, liczba zadeklarowanych wstępnie bezrobotnych (jobless claims) marginalnie wzrastała, inflacja producencka odbijała natomiast od zerowej dynamiki i osiągała lepsze rezultaty od prognozowanych (+0,1% m/m). Lepiej od prognoz analityków prezentował się również wskaźnik cen nowych nieruchomości w Kanadzie.

Historyczne ujęcie inflacji PPI (dostosowanej sezonowo i bez dostosowania sezonowego)

Główne pary walutowe nie reagowały jednak silniej na publikację. Eurodolar w momencie podawania wyników osuwał się o 12 pipsów, USD/CAD próbował wzrastać w podobnym zakresie, jednak spora część ruchu została szybko zniesiona.

Za nami kolejna dosyć mieszana sesja jeżeli chodzi o dolara amerykańskiego, który najsilniej traci wobec AUD, mocno pokonując wielomiesięczną linię trendu i testując tegoroczne maksima:

AUD/USD D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here