Naga Marketsmężczyzna szukający pracyPunktualnie o godz. 14:15 poznaliśmy jeden z najistotniejszych raportów środowej sesji. Mowa tu oczywiście o wynikach zmiany zatrudnieania pozarolniczego ADP. Jak w ostatnich tygodniach zmienił się poziom zatrudnienia w amerykańskim sektorze pozarolniczym i co najważniejsze – jak na najnowsze dane reaguje dolar?

  • W maju zlikwidowano znacznie mniej miejsc pracy niż pierwotnie oczekiwano
  • Amerykański rynek pracy wstaje z kolan
  • Kurs dolara odbija od istotnego wsparcia

Raport ADP przedstawia liczbę osób zatrudnionych w sektorze prywatnym (poza rolnictwem) na podstawie danych zebranych w około 400 tysiącach amerykańskich przedsiębiorstw będących klientami ADP. Publikacja ta dla wielu inwestorów jest prognostykiem przed zaplanowanym na piątek odczytem NFP (część składowa raportu BLS).

Te artykuły również Cię zainteresują
W maju zlikwidowano 2,76 mln. miejsc pracy

Zazwyczaj publikacje zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym są dosyć zmienne i konsensus prognoz analitycznych potrafi się z nimi rozminąć. Nie inaczej było i tym razem. Z raportu ADP wynika bowiem, iż pomimo prognoz zakładających spadek zatrudnienia aż 9 mln., w maju br. amerykańska gospodarka skurczyła się “jedynie” o 2,76 mln. miejsc pracy. Finalny odczyt okazał się więc zauważalnie lepszy nie tylko od kwietniowego rezultatu (-19,557 mln. miejsc pracy) lecz również od i tak już “optymistycznych” prognoz wskazujących na spadek o kolejne 9 mln.

Wciąż jest to jednak jeden z najgorszych odczytów w historii. Wiele wskazuje natomiast na to, że najgorsze już mamy za sobą.

– Podczas gdy rynek pracy nadal odczuwa skutki pandemii, utrata miejsc pracy prawdopodobnie osiągnęła szczytowy poziom w kwietniu, ponieważ wiele państw rozpoczęło stopniowe ponowne otwieranie firm – skomentował dzisiejsze dane Ahu Yildirmaz, wiceprezes i współprzewodniczący Instytutu Badawczego ADP.

Kurs dolara rośnie drugą sesję z rzędu

Spoglądając na notowania pary walutowej USD?CHF zauważymy, że dolar amerykański umacnia się w relacji do franka szwajcarskiego już drugą sesję z rzędu. Aprecjacja ta zaczęła się w okolicy dolnego ograniczenia trwającej od początku kwietnia br. konsolidacji. Fakt ten sprawia, że jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby dotrzeć nawet w okolice 0,9780 CHF. To właśnie tam znajduje się bowiem górne ograniczenie wspomnianej formacji.

Zapisz się na webinar: Wprowadzenie do inwestowania

invest
USDCHF Daily

Autor poleca również: 

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułHakerzy chcą sprzedać w sieci dane skradzione prawnikom gwiazd, w tym Madonny
Następny artykułEUR/CHF: Kupuj spadki z celem na 1,10 – Credit Suisse
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here