Naga MarketsFlaga USA na tle budynkuW czerwcu w amerykańskiej gospodarce powstało 224 tys. nowych miejsc pracy. Konsensus kształtował się na poziomie 160 tys., ale po słabych odczytach ISM dla usług i raportu ADP rzeczywista poprzeczka oczekiwań mogła być nieco obniżona. W maju zmiana zatrudnienia wyniosła wg pierwotnego odczytu 75 tys. a dane za poprzednie dwa miesiące zostały zrewidowane łącznie o -11 tys. miejsc pracy.


Raport z rynku zatrudnienia dobrze przyjęty przez rynek

Stopa bezrobocia (wbrew oczekiwaniom) podskoczyła do 3,7 proc. Dynamika wynagrodzeń uplasowała się na poziomie 0,2 proc. miesiąc do miesiąca i 3,1 proc. rok do roku. Tę część raportu należy postrzegać lekko negatywnie. Lekko, gdyż miesięczna dynamika za poprzedni miesiąc została zrewidowana w górę.

payrolle
Raport z rynku pracy USA. Źródło: Bloomberg

Ogólnie raport przyjmowany jest przez rynek jako dobry, ponieważ ze spadku dynamiki zatrudnienia czyniono argument za zbliżającą się recesją. Eurodolar z 1,1270 spada pod 1,1250 a USD/JPY z 108,10 podbija do 108,30.

Więcej można usłyszeć w krótkim podcaście dostępnym tutaj: https://soundcloud.com/tms-brokers/dane-z-rynku-pracy-cios-w-pesymistow

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here