Naga MarketsNajważniejszymi publikacjami sesji amerykańskiej są te z kanadyjskiego rynku pracy. Opublikowany o 14:30 raport okazał się być zaskakująco pozytywny. Jak reaguje kanadyjska waluta po środowej podwyżce BoC


6,2% – tyle wyniosła w sierpniu stopa bezrobocia w Kanadzie. Analitycy szacowali, że wskaźnik ten utrzyma się na dotychczasowym poziomie 6,3%. Sierpień to już trzeci miesiąc z rzędu w którym kanadyjska stopa bezrobocia maleje. Trend spadkowy wskaźnika utrzymuje się mniej więcej od marca zeszłego roku. Wówczas bezrobotne pozostawało 7,3% kanadyjskiego społeczeństwa.Zaskakującym faktem jest to, że w raportowanym okresie zdecydowaną większość nowozatrudnionych stanowiły osoby powyżej 55 roku życia. Poziom bezrobocia w grupie 25-54 utrzymał się na podobnym poziomie, natomiast zatrudnienie osób młodych (do 24 roku życia) nieznacznie spadło.

Całkowita liczba osób, które znalazły pracę w sierpniu przekracza 22 tys. Najwięcej nowozatrudnionych odnotowano w prowincji Ontario – pracę znalazło tam 33 tys. osób. W porównaniu z odpowiadającym okresem sprzed roku, poziom zatrudnienia w najludniejszej części Kanady wzrósł o 2,3%. Stopa bezrobocia w Ontario pozostaje najniższa w kraju i wynosi 6,1%.

Reakcja rynku

Wbrew oczekiwaniom, po tak dobrych danych USD/CAD koryguje ostatnie spadki. Para od środy pozostaje wyraźnie wyprzedana, można więc podejrzewać, że dzisiejsza publikacja posłużyła dużym graczom do zamknięcia krótkich pozycji otworzonych po ostatniej decyzji Bank of Canada.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPopołudniowy przegląd setupów Price Action 8.09.2017
Następny artykuł5 prostych zasad social tradingu
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here