Naga Markets6022835400_bac207e533_bJak na oświadczenie FOMC i silną przecenę dolara zareagowały największe banki inwestycyjne? Jak teraz postrzegany jest amerykański dolar przez największych graczy na rynku? Poniżej znajdują się wypowiedzi takich instytucji jak Goldman Sachs, czy Credit Agricole komentujące wczorajsze odczyty.


Nomura – FED dba o USD

Zdaniem ekonomistów banku Nomura, choć ogłoszone wczoraj prognozy nie mówią tego wprost, to FED dba o przyszłość dolara. Projekcje wysokości stóp procentowych na lata 2015 i 2016 znacząco spadły – mediana dla 2015 wynosi 50 punktów bazowych, z kolei dla 2016 od 50 do 75 bp. Zaobserwowany ruch na parach dolarowych, może zdaniem banku Nomura złamać trwający trend aprecjacji dolara. Jednak biorąc pod uwagę obecną sytuację w strefie euro, można przypuszczać, że na głównej parze walutowej będziemy nadal obserwować trend zniżkowy, nie zwracając zbytniej uwagi na zachowanie się dolara. Nomura pozostaje ostrożna i zapowiada wykorzystanie bieżącego momentum do przyszłych decyzji inwestycyjnych. Japończycy pozostają jednak niedźwiedzio nastawieni do EUR/USD i zapowiadają powiadomienie szerszego grona zainteresowanych, w razie otwarcia transakcji na rynku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Goldman Sachs – prognozy utrzymane

Bank Goldman Sachs spokojnie przyjął wiadomość o gorszych prognozach FED. Biorąc pod uwagę bardzo gołębi wydźwięk wczorajszego oświadczenia, bank nie przewiduje, aby w kwietniu stopy procentowe zostały podniesione. Nadal utrzymuje swoją prognozę dotyczącą ewentualnej podwyżki na wrzesień tego roku.

Bank of America

Jak oczekiwano, FED nie wspomniał we wczorajszym przemówieniu o “potrzebie bycia cierpliwym”. Jednak znaczna redukcja na wykresie punktowym przekonała rynki, że FED zacznie podwyższać stopy dopiero po czerwcu – co miało swoje odzwierciedlenie na wykresach. BofA pozostaje przy swoim i uważa, że dopiero wrzesień przyniesie wyczekiwane podwyżki. W krótkim terminie, analitycy banku widzą szanse na kolejne spadki dolara względem pozostałych walut. Długoterminowo Bank of America rekomenduje krótkie pozycje, z zaznaczeniem, że przyszłe dane mogą nieco zredukować niedźwiedzi pogląd na rynek.

Barclays – oczekujemy podwyżek we wrześniu

Barclays rewiduje swoje poglądy na temat podwyżek stóp – po wczorajszym odczycie, bank oczekuje ich dopiero we wrześniu. Aby nastąpiła ona w czerwcu, amerykański rynek pracy powinien rozwijać się w szybszym tempie niż pierwotnie zakładano. Ekonomiści banku wierzą, że Komisji będzie trudno odwlec zmianę stóp aż do grudnia, zwłaszcza biorąc pod uwagę rzeczywiste dane z rynku pracy.

SocGen – żółw jest w ruchu

Societe Generale zauważa, że ujemne stopy procentowe wpływają na ruch kapitału ze strefy euro w kierunku Stanów Zjednoczonych. FED wczorajszą decyzją na pewno ukrócił przepływ spekulantów, niemniej jednak mechanizm ciągle działa. Spekulanci, banki, oraz zarządzający funduszami będą wciąż czekać na okazję do kupna USD. SocGen będzie czekać z wejściem na rynek, choć zauważa, że USDCAD jest znowu przy górnym ograniczeniu kanału 1.23 – 1.28. Swoją wypowiedź podsumowuje stwierdzeniem: Nadchodzące dane ze Stanów powinny pokazać, że Ameryka nadal się rozwija, w żółwim tempie, ale się rozwija.

Deutsche Bank

Jak podejrzewaliśmy, FED odłączył przewidywania na temat podwyżek od konkretnej daty. Przedstawione dane były znacznie poniżej oczekiwań Deutsche Bank, co oznacza, że zmiana stóp już w kwietniu nie jest na razie możliwa. Podobnie jak większość, Deutsche Bank zrewidował swoje przypuszczenia i uważa, że wrzesień jest optymalnym terminem na podwyżkę. W odczuciu ekonomistów Deutsche Bank, FED jest widocznie zainteresowany poziomem dolara w stosunku do pozostałych walut, co uwidocznił w swoich  obciętych prognozach na temat stóp w Ameryce.

Credit Agricole

Wczorajsze odczyty były zgodne z oczekiwaniami ekonomistów Credit Agricole. Nadal uważają, że FED rozpocznie podwyższanie stóp procentowych dopiero we wrześniu 2015. FED przestał być “cierpliwy” w stosunku do ewentualnej zmiany oprocentowania, jednak zaktualizowane prognozy nadal pokazują, że nie ma powodów do pośpiechu. Zdaniem Credit Agricole FED zaczeka na dalszą poprawę na amerykańskim rynku pracy, oraz chce upewnić się, że inflacja znajdzie się z powrotem ponad poziomem 2%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here