Naga Marketsmerrill-lynch-logoO najnowszych protokołach FOMC informowaliśmy już wczoraj, po konferencji. Jak po pierwszych reakcjach, ocenia ostatnie minutki FOMC Bank of America Merill Lynch? Poniżej znajduje się krótkie przedstawienie punktu widzenia jednego z poważniejszych graczy na rynku.


Jednym z pierwszych wniosków, które przedstawia Merill Lynch jest fakt, że wczorajsze protokoły nie wniosły praktycznie żadnych nowych informacji ponad te, z którymi rynek już zdążył się oswoić. Reakcje po publikacji były jedynie westchnięciem ulgi przez inwestorów, którzy wstrzymywali się z zajęciem pozycji do samego ogłoszenia sprawozdania. Przy jednogłośnym wykluczeniu słowa “cierpliwość”, dyskusja na temat pierwszej podwyżki stóp procentowych już w czerwcu nie byłą zaskoczeniem, jednak BofA Merill Lynch zwraca uwagę, że w perspektywie ostatnich słabych wyników zatrudnienia w sektorze pozarolniczym, wczorajszy raport okazał się trochę przestarzały.

FED jest silnie zależny od danych spływających z gospodarki. Szuka rozsądnego momentu, w którym (prawdopodobnie) dane z rynku pracy będą na tyle optymistyczne, że inflacja powróci ponad horyzont prognostyczny wyznaczony przez Amerykanów. Merill Lynch jest zdania, że ostatnie słabsze wyniki NFP, są skutkiem ostatniej zimy i przejściowe pogorszenie się wskaźników makroekonomicznych nie przerodzi się w trwałą tendencję.

Choć, zdaniem BofA, niektórzy członkowie FOMC wierzą, że zbyt silny dolar może być źródłem ryzyka inflacyjnego i może to opóźnić podwyżki nawet do końca 2015 roku, to jednak ostatnie oświadczenie FOMC wskazuje, że większość Komisji pozytywnie patrzy na stan amerykańskiej gospodarki. Uwypukleniem ostatniego raportu jest fakt, że brak jednoznacznego odwlekania terminu pierwszej podwyżki może być dobrą wiadomością dla dolara jako, że czerwiec zbliża się z każdym dniem.

Więcej rekomendacji, oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here