Naga Marketscommerzbank_logoWczorajsze wydarzenia z Brukseli musiały znaleźć się w dzisiejszych komentarzach rynkowych największych banków. Analitycy Commerzbank krótko podsumowują wtorkowe ataki terrorystyczne oraz próbują przewidzieć ich wpływ na wycenę wspólnej waluty.


Wczorajsze ataki na lotnisko oraz metro w Brukseli wywarły wpływ na rynki. Poranek na europejskich parkietach był niezwykle nerwowy, a niemal wszystkie główne indeksy pikowały w dół. Niemniej jednak, przed końcem sesji, sentyment dla ryzyka powrócił na swoje normalne poziomy, a niektóre z europejskich indeksów zakończyły dzień symbolicznymi wzrostami – zwraca uwagę Commerzbank.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sprawdź nasze wczorajsze podsumowanie dnia – jak rynki zareagowały na ataki terrorystów?

Wczorajsze ataki, choć straszliwe w skutkach, nie doprowadzą do trwałego spadku konsumpcji w Europie – prognozują analitycy. Jednak, po Paryżu oraz Brukseli rośną obawy o długotrwały wpływ niepewności konsumentów na poziom inflacji na Kontynencie. A prognozy tejże spadły od czasu ostatniego posiedzenia EBC – pomimo całkiem stabilnej sytuacji na wykresie ropy naftowej oraz znacznie spokojniejszych, niż jeszcze dwa miesiące temu, rynków finansowych.

Naucz się podejmować słuszne decyzje na rynku – dołącz do zapisanych na bezpłatny webinar FxGrow

Naszym zdaniem, jest to prosty sygnał zwątpienia inwestorów w moc sprawczą EBC. Obecnie, Mario Draghi ma coraz mniejszy wpływ na to co dzieje się na rynkach finansowych i nie pomogą w tym kolejne obniżki stóp procentowych, czy jeszcze większe zakupy w ramach programu QE. Euro brakuje momentum, a brak naprawdę pozytywnych danych z strefy jedynie pogrąża nasze oczekiwania względem przyszłości Europy – podsumowują analitycy banku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here