Naga Markets

Rynek oczekuje na grudniową decyzję Fed. Kryptowaluty wracają do wzrostówRynek walutowy próbuje stabilizować się po wypowiedziach przewodniczącego Rezerwy Federalnej Jerome’a Powella. Szef Fed powiedział, że bank centralny USA prawdopodobnie przedyskutuje szybsze wycofanie swojego ogromnego programu skupu obligacji na następnym posiedzeniu, powołując się na silną gospodarkę i oczekiwania, że czynniki wpływające na wzrost inflacji utrzymają się w przyszłym roku.

Rynek walutowy próbuje przewidzieć decyzję FED

Niektórzy decydenci wzywali do szybszego zakończenia skupu aktywów i podniesienia stóp procentowych, ponieważ inflacja w USA osiągnęła w listopadzie poziom najwyższy od trzech dekad, a rynek pracy systematycznie się odbudowuje.Przeceny ropy i gazu naturalnego mogą obniżać oczekiwania inflacyjne, a z czasem także całą inflację konsumencką. I te czynniki prawdopodobnie zostaną wzięte pod uwagę podczas grudniowej decyzji Fed oraz publikacji projekcji makroekonomicznych.

Kryptowaluty wracają do wzrostów

Na rynku kryptowalut kurs ETH/USD zyskuje szansę na osiągnięcie nowego historycznego szczytu. Po kilku dniach systematycznych wzrostów notowania ethereum wydają się zbliżać do poziomu 5000 USD.

Bitcoin kosztuje ok. 58 tys. USD. Z kolei kurs ETH/BTC znajduje się najwyżej od 2018 r.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here