Naga MarketsInwestorzy pełni optymizmu wyczekują na efekty 13. rundy negocjacji handlowych. Donald Trump ocenia, że pierwszy dzień rozmów poszedł „bardzo dobrze”.


Na rynku walutowym przekłada się to na wyjście USD/JPY ponad 108,00. Jen zmierza do największego tygodniowego osłabienia od około miesiąca. AUD/USD i NZD/USD również wychodzą na nowe lokalne szczyty.

Gwiazdą ostatnich kilkunastu godzin jest natomiast funt. GBP/USD wystrzelił wczoraj 2 proc. a dziś przedłuża zwyżkę i jest przy 1,2450. To pokłosie informacji, że jest rozważana ograniczona umowa o wolnym handlu, która ma przełamać trwający od miesięcy impas w negocjacjach. Po spotkaniu premierów Wielkiej Brytanii i Irlandii padło stwierdzenie, że zaczyna się rysować ścieżka do porozumienia.

EUR/USD utrzymuje się ponad 1,10 a EUR/PLN sesję zacznie z okolic 4,31.

Pozytywne nastroje na rynkach akcji. Wczoraj sesja na Wall Street zamknęła się zwyżkami nieco przekraczającymi 0,5 proc. Dziś futures na S&P500 rośnie dodatkowe 0,3 proc. i jest przy 2950 pkt. Nieco silniej zwyżkuje kontrakt na DAX. To jednak nic w porównaniu ze zwyżką w Hong Kongu, której skala przekracza chwilami 2,5 proc.

Nadzieja na porozumienie szkodzi notowaniom złota. Uncja kruszcu jest wyceniania na mniej niż 1500 USD. Na drugim biegunie jest ropa, której notowania podbijają 1 proc. a baryłka WTI kosztuje ponad 54 USD.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego link. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here