Naga MarketsNowy Jork zamyka szkoły. Czy 2 fala pandemii w USA wpłynie na postawę głównych indeksów?W ostatnich dniach świat obiegły informacje dotyczące powstania skutecznych szczepionek na koronawirusa. Najpierw, o swojej szczepionce, której skuteczność ocenia się na 90% poinformował największy koncern farmaceutyczny – Pfizer, kilka dni później Moderna pochwaliła się swoim produktem, który działa z jeszcze wyższą – 94,5-procentową skutecznością. Powyższe informacje przyczyniły się do umocnienia na rynkach finansowych. Czy nie jest zbyt wcześnie, żeby cieszyć się ze zwycięstwa nad pandemią?

  • Nowy Jork ogłosił w środę zamknięcie szkół, z powodu kolejnej fali zarażeń koronawirusem.
  • Wcześniej, w listopadzie, świat obiegły informacje o skutecznych szczepionkach, stworzonych przez Pfizera oraz Modernę.
  • Rynek stanął przed zadaniem zrównoważenia długoterminowego optymizmu, z jesienno-zimową falą COVID-19.

Zobacz również: Brave Lamb Studio wydaje Field Hospital. Rozmowa z Prezesem Michałem Dziwnielem

Te artykuły również Cię zainteresują

Do USA nadeszła jesienno-zimowa fala zachorowań na koronawirusa

W Stanach Zjednoczonych, od momentu wybuchu światowej pandemii koronawirusa, odnotowano najwięcej przypadków zakażeń, a także zdecydowanie najwięcej ofiar. Całkowita liczba pozytywnych przypadków wynosi obecnie 11,88 mln, co przełożyło się na ponad 256 tys. przypadków śmiertelnych, wobec odpowiednio 56,733 mln oraz 1,356 mln na całym świecie.

13 listopada w USA odnotowano rekordowy dzienny przyrost nowych przypadków zarażeń blisko 188 tysięcy. Warto przypomnieć, że jeszcze w końcówce października, dzienna liczba nowych przypadków utrzymywała się w okolicach 60 tys.

Początek czwartkowej sesji w Stanach Zjednoczonych będzie najprawdopodobniej przebiegał pod znakiem nieznacznych spadków, a przynajmniej na to wskazują obecne notowania kontraktów na indeks S&P500 oraz Nasdaq. Zespół z południowoafrykańskiej firmy zarządzającej funduszami Vestact w takich słowach określił bieżącą sytuację na rynku:

„Rynek musi teraz zrównoważyć długoterminowy optymizm posiadania szczepionki z krótkoterminowym problemem powściągliwej gospodarki”.

Zobacz również: Już 23 listopada rozpoczęcie Gry Inwestycyjnej organizowanej przez ING!

Wzrost rentowności obligacji już czterokrotnie wywołał spadki na giełdzie

Główny europejski strateg: BCA Research, przygotował kilka wskazówek dotyczących najbliższej przyszłości: sprzedawaj akcje, jeśli 10-letnie obligacje amerykańskie przyniosą wzrost o kolejne 30 punktów bazowych.

Patrząc w ujęciu historycznym, od początku 2018 r. wzrost rentowności obligacji długich wywołał spadki na giełdzie cztery razy: w lutym 2018 r., październiku 2018 r., kwietniu 2019 r. i styczniu 2020 r. We wszystkich czterech przypadkach punktem zwrotnym była premia z zysku z akcji spółek technologicznych w porównaniu z 10-letnim spadkiem rentowności obligacji skarbowych USA do dolnej granicy 2,25%. Premia za zysk jest tutaj rozumiana jako nadwyżka zwrotu z akcji w stosunku do obligacji.

Sprzedawaj akcje, jeśli rentowność obligacji wzrośnie o 0,3% od obecnego poziomu. Źródło: BCA Research

Dziś premia rentowności wynosi mniej więcej 2,8%, co oznacza, że ​​kolejny 30-punktowy wzrost rentowności obligacji 10-letnich spowodowałby ponowny test tego punktu krytycznego. Alternatywnie, powtórny test nastąpiłby, gdyby obligacja skarbowa pozostała niezmieniona, a akcje technologiczne wzrosłyby o kolejne 10%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here