Naga Markets

Rynek NFT szoruje po dnie. Handel NFT zmalał o 97% od styczniowego szczytuTokeny NFT szturmem wdarły się do branży cyfrowych aktywów, jednak tak szybko jak zdobyły serca spekulantów i fanów zdecentralizowanych finansów, tak prędko je utraciły.

Tokeny NFT: handel spadł o 97%

Wolumen obrotu tokenami NFT (ang. non-fungible token, niewymienialny token), reprezentującymi cyfrową sztukę i przedmioty kolekcjonerskie zapisane w formie zapisu w sieci blockchain, spadł aż o 97% od rekordowego poziomu w styczniu 2022 r.

W pierwszym miesiącu tego roku obrót tokenami NFT osiągnął zawrotny poziom 17 mld dol. jak wynika z danych opracowanych przez firmę Dune Analytics. We wrześniu ich wartość spadła do zaledwie 466 milionów dolarów.

Ceny tokenów NFT od zawsze cechowały się olbrzymią zmiennością. To przyciąga kapitał spekulacyjny, a gdy ten znika, wolumen gwałtownie spada.

Zanikająca mania w branży NFT jest częścią szerszej bessy na rynku kryptowalut. Pogorszenie koniunktury obrazuje fakt, że z rynku krypto wyparowało 2 mld dol. W otoczeniu nadchodzącej recesji i kryzysu energetycznego oraz rosnących stóp procentowych aktywa spekulacyjne, takie jak cyfrowe monety, tracą na wartości wraz ze zmniejszeniem się płynności na rynkach finansowych.

fpmarkets

Zainteresowanie internautów tematyką NFT również uległo ogromnemu i konsekwentnemu załamaniu. Fraza “NFT” jest w Polsce obecnie 7-krotnie rzadziej wyszukiwana. Podobnie wygląda liczba wyszukiwań, gdy spojrzymy na trend w ujęciu całego globu:

Liczba wyszukiwań frazy “NFT” w przeglądarce Google w ostatnich 12 miesiącach. Źródło: trend.google.com

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

XTB

Conotoxia

Poprzedni artykułAlbert Rokicki o debiucie Longterm Games na GPW. Rozmowa Marcina Wenusa
Następny artykułKurs dolara staje się problemem dla całego świata. Co robią inne banki centralne?
Redaktor Comparic24.tv oraz Comparic.pl. Autor publikacji naukowych ekonomii oraz organizator wydarzeń ekonomicznych, m.in. corocznego Kongresu Invest Cuffs. Przedsiębiorca, z rynkami związany od 2017 roku. Ceni inwestowanie w wartość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here