Naga MarketsPodczas wtorkowego otwarcia amerykański indeks giełdowy S&P 500 zyskiwał niemal 0,5% i wybijał poziom 3100 pkt. po raz pierwszy w historii. Od połowy października obserwowany jest niemal nieprzerwany wzrost na nowe maksima, a w międzyczasie wskaźnik rynkowej chciwości znalazł się na najwyższych poziomach od dwóch lat. Rekordowy poziom 8280 pkt. testuje również technologiczny NASDAQ 100.


S&P 500 pokonuje 3100 pkt., analitycy liczą na kolejne 100 przed silniejszą korektą

Przed wystąpieniem Donalda Trumpa zaplanowanym na godzinę 18:00, podczas którego inwestorzy spodziewają się informacji dotyczących porozumienia handlowego z Chinami, amerykańskie indeksy giełdowe rysują (ponownie) historyczne maksima. S&P 500 wybija poziom 3100 pkt. a Nasdaq 100 testuje 8280 pkt. W efekcie indeks chciwości utrzymuje się na rekordowo wysokim poziomie 90 punktów, ostatni raz obserwowanym pod koniec 2017 roku.

Chciwość na 2-letnich maksimach. Źródło: Zero Hedge

„Na rynku widać bardzo duży optymizm wywołany obniżką stóp procentowych przez FED oraz zapewnieniami, że umowa handlowa pomiędzy USA i Chinami jest coraz bliżej. Inwestorzy chcą oglądać dalsze wzrosty i nic nie jest w tym momencie zaburzyć byczych scenariuszy” – komentował Maciej Leściorz z CMC Markets podczas zeszłotygodniowego odcinka Artystów Rynków. Został tam też poruszony temat rynkowej chciwości sugerującej, że S&P 500 i amerykańskim parkietom wkrótce może grozić przecena. W tym momencie część analityków zakłada podejście S&P 500 w okolice 3200 pkt., na uwadze należy mieć jednak ryzyko silniejszej korekty spadkowej po realizacji tego scenariusza.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here