Naga MarketsFOMCSesja azjatycka obfitowała w ważne wydarzenia a dodatkowo rynek wciąż trawi wynik posiedzenia FOMC. EUR/USD podbija do 1,1040. Jen jest mocniejszy a wyraźnie słabnie dolar australijski Mieszane nastroje na giełdach, kontrakt na S&P500 po ruchach w obie strony jest dokładnie na tym samym pułapie co wczoraj rano.

  • Przegranym sesji azjatyckiej ponownie jest dolar australijski. AUD/USD spada 0,6 proc. po danych z rynku pracy, które naszym zdaniem przyczynią się do cięcia stóp przez RBA na październikowym posiedzeniu. Przede wszystkim należy odnotować podbicie stopy bezrobocia z 5,2 do 5,3 proc. oraz fakt, że lepszemu od prognoz wzrostowi zatrudnienia o 34,7 tys. etatów towarzyszył spadek liczby pracujących na pełen etat. Dodajmy, że za poziom stopy bezrobocia, który intensyfikuje presje płacową i daje widoki na pdobicie inflacji do poziomów zgodnych z celem RBA uznaje 4,5 proc.
  • Bank Japonii nie zmienił kształtu polityki, ale podkreślił, że dokona gruntownego przeglądu stosowanego instrumentarium na kolejnym posiedzeniu. Nie należy jednak przypisywać temu kolosalnego znaczenia, bo będzie to zapewne odpowiedź na potrzebę reegzaminacji polityki w obliczu wzrostu obciążeń fiskalnych. USD/JPY cofnął się pod 108,00 i od wczorajszych maksimów oddalił się już na ponad 50 pipsów.
  • Wyhamowanie tempa wzrostu w nowozelandzkiej gospodarce okazało się minimalnie mniejsze niż prognozowano. Dynamika PKB wyniosła 0,5 proc. kwartał do kwartału. Nie wystarcza to by wesprzeć kiwi. NZD/USD spada 0,2 proc. a w ostatnich godzinach testował nawet 0,63. Dołki z przełomu sierpnia i września są na wyciągnięcie ręki.
  • Na sesji azjatyckiej mieszane nastroje. Nikkei225 rośnie około 0,5 proc., ale notował wcześniej większy wystrzał. Spada natomiast Hang Seng, który jest ponad 1 porc. pod kreską. Kontrakt na S&P500 był po posiedzeniu Fed niżej, był wyżej a obecnie powrócił do punktu wyjścia – powrócił do 3000 pkt.
  • Baryłka ropy WTI jest wyceniana na nieco ponad 58 USD, uncja złota potaniała na fali skromnego umocnienia dolara, kurs jest kilka dolarów pod 1500,00.
Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here