Naga MarketsRynek miedzi bez większych zmian w bieżącym tygodniuBieżący tydzień nie przynosi istotnych zmian na rynku miedzi. Notowania tego surowca w Stanach Zjednoczonych nadal poruszają się w nerwowej konsolidacji w okolicach poziomu 4,20 USD za funt.

Rynek miedzi pozostaje w nerwowej konsolidacji

Z jednej strony, siła amerykańskiego dolara wywiera presję na spadek notowań miedzi. Z drugiej strony, notowania tego metalu są wspierane przez problemy z wydobyciem tego metalu (i te realne, i te potencjalne) w krajach Ameryki Południowej.Najwięcej uwagi przyciąga sytuacja w Peru, gdzie dopiero co został zażegnany konflikt w kopalni Las Bambas, a tymczasem coraz bardziej palący jest konflikt dotyczący kopalni Antapaccay, należącej do Glencore. Rdzenna ludność prowincji Espinar zablokowała jedną z kluczowych dróg prowadzących do kopalni, zwracając uwagę na niekorzystny wpływ działalności wydobywczej w regionie na lokalną społeczność i środowisko naturalne.

Notowania miedzi w USA – dane dzienne
Notowania miedzi w USA – dane dzienne

Blokada jest punktem wyjścia do negocjacji, których wynik zapewne zobaczymy w kolejnych dniach lub tygodniach. Niemniej, nawet jeśli konflikt zostanie zażegnany, to warto mieć na uwadze fakt, że w ostatnich miesiącach niespokojna sytuacja w różnych kopalniach miedzi oraz przerwy w wydobyciu bywały częste, i ten problem z pewnością nie będzie łatwy do opanowania bez systemowych zmian w całej branży.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here