Naga Marketskurs bitcoinaW nocy z poniedziałku na wtorek, globalny rynek kryptowalut stracił aż 200 miliardów dolarów, odnotowując tym samym 300 miliardów dolarów strat tylko w tym tygodniu. Momentum skierowało globalną kapitalizację rynkową w dół. Wszystko wskazuje na to, że sprawy zaczęły przyjmować taki obrót, odkąd bitcoin osiągnął swój szczyt w kwietniu. Drugim sygnałem były rekordy notowań altcoinów, które w większości miały miejsce miesiąc później. Po wspomnianych szczytach zostało niewiele śladu – zostały wymazane przez straty w wysokości 1,1 biliona dolarów.

Bitcoin i ethereum ze spadkiem ilości transakcji

Obserwowane ostatnio na rynku załamanie zbiega się również ze spadkiem ilości transakcji przepływających przez blockchain bitcoina. Zgodnie z danymi z Bitinfochart, 30 maja liczba transakcji dziennych Bitcoina spadła do poziomu 175 000, sięgając najniższego poziomu od 3 lat.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeszcze w styczniu liczba dziennych transakcji osiągnęła poziom 392 000 i pozostawała na stabilnym poziomie aż do 15 kwietnia. Jednak kilka dni po osiągnięciu szczytu, Bitcoin zaczął notować znaczący spadek, a w maju liczba transakcji dziennych spadła o połowę.

Takie samo zjawisko miało miejsce w przypadku ethereum. 11 maja kryptowaluta osiągnęła szczyt zarówno swojej ceny, jak i liczby dziennych transakcji, która wyniosła 1,6 miliona dziennych transakcji. 6 czerwca wartość ta spadła do 1 miliona, ustanawiając tym samym spadek o 37,5%.

Warto zauważyć, że sama liczba transakcji on-chain nie pokazuje pełnego obrazu Bitcoina czy Ethereum, z powodu wykorzystania pierwszego z nich w Lightning Network, drugiego natomiast w wielu własnych protokołach.

Co więcej, wartość Bitcoina powiązana z Lightning Network, również spadła od rekordu z 14 kwietnia, który wyniósł 76 milionów dolarów, do 47 milionów dolarów 8 czerwca.

Jednak patrząc na obecną sytuację, analitycy rynkowi dostarczają zarówno optymistycznych, jak i pesymistycznych prognoz co do kierunku ceny Bitcoina. A to, czy trend spadkowy się utrzyma, jest przedmiotem szerokich spekulacji.

Autor poleca również:

invest

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator medical kurs akcji | pgn akcje | notowanie ropy | akcje kruk | cena akcji biomed | akcje bank handlowy | kurs famur |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here