CMC Markets

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że kapitalizacja całego rynku krytpowalut przekroczyła 300 mld USD. Dziś, po niespełna 10 dniach, rynek kryptowalut wyceniany jest już na ponad 400 mld USD. Oznacza to, że wartość rynkowa wszystkich kryptowalut przekroczyła wartoś jednego z największych banków inwestycyjnych. Jak podaje CNBC, JPMorgan, bo o nim mowa, wyceniany jest bowiem na 366,8 mld USD.

Źródło: coinmarketcap

Co ciekawe, jednym z głównych motorów napędowych tego wzrostu uznać moglibyśmy zaledwie jedną walutę cyfrową – Bitcoina. Kurs najpopularniejszej z kryptowalut rośnie niemal nieprzerwanie od 13 listopada br. W tym czasie jego wartość wzrosła o ponad 167% z 5 555 USD do niemal 15 tys. USD. Fakt ten sprawił, że kapitalizacja Bitcoina przekroczyła w dniu dzisiejszym 255 mld USD dzięki czemu jego dominacja wzrosła do 63,97%.

Notowania BTC/USD od TradingView

Warto podkreślić, że porównanie do JPMorgan nie jest bezcelowe. Jamie Dimon, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny JPMorgan Chase & Co wielokrotnie krytykował Bitcoina. Już we wrześniu stwierdził on bowiem, że “Bitcoin to oszustwo gorsze niż tulipany” – powiedział odnosząc się do słynnej bańki z lat czterdziestych. Zgoła odmiennego zdania jest jednak jego córka, która jak sam przyznał, posiada BTC.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO
Poprzedni artykułTrading Ichimoku – GBPCAD, GBPUSD – 7 grudnia 2017
Następny artykułAdmiral Markets emituje 5 mln EUR obligacji korporacyjnych
Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here