Naga MarketsW ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że kapitalizacja całego rynku krytpowalut przekroczyła 300 mld USD. Dziś, po niespełna 10 dniach, rynek kryptowalut wyceniany jest już na ponad 400 mld USD. Oznacza to, że wartość rynkowa wszystkich kryptowalut przekroczyła wartoś jednego z największych banków inwestycyjnych. Jak podaje CNBC, JPMorgan, bo o nim mowa, wyceniany jest bowiem na 366,8 mld USD.

Źródło: coinmarketcap

Co ciekawe, jednym z głównych motorów napędowych tego wzrostu uznać moglibyśmy zaledwie jedną walutę cyfrową – Bitcoina. Kurs najpopularniejszej z kryptowalut rośnie niemal nieprzerwanie od 13 listopada br. W tym czasie jego wartość wzrosła o ponad 167% z 5 555 USD do niemal 15 tys. USD. Fakt ten sprawił, że kapitalizacja Bitcoina przekroczyła w dniu dzisiejszym 255 mld USD dzięki czemu jego dominacja wzrosła do 63,97%.

Notowania BTC/USD od TradingView

Warto podkreślić, że porównanie do JPMorgan nie jest bezcelowe. Jamie Dimon, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny JPMorgan Chase & Co wielokrotnie krytykował Bitcoina. Już we wrześniu stwierdził on bowiem, że “Bitcoin to oszustwo gorsze niż tulipany” – powiedział odnosząc się do słynnej bańki z lat czterdziestych. Zgoła odmiennego zdania jest jednak jego córka, która jak sam przyznał, posiada BTC.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTrading Ichimoku – GBPCAD, GBPUSD – 7 grudnia 2017
Następny artykułAdmiral Markets emituje 5 mln EUR obligacji korporacyjnych
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here