Naga MarketsJeszcze w połowie września łączna wartość rynku kryptowalutowego korygowała w okolice $100 miliardów. Dynamiczny wzrost popularności kryptograficznych tokenów spowodował jednak, że w przeciągu niespełna dwóch miesięcy kapitalizacja notowała nieprzerwaną aprecjację, co doprowadziło do pokonania bariery $200 miliardów w trakcie piątkowej sesji (3 listopada).


Przede wszystkim zasługa Bitcoina?

Poniższy wykres prezentuje łączną kapitalizację całego rynku kryptowalutoego, która w ostatnich tygodniach z każdym dniem biła rekordy popularności, korzystając przede wszystkim z umacniającego się Bitcoina, nieprzerwanie rysującego nowe maksima. Jak informowaliśmy wczoraj, BTC po raz pierwszy w historii wyceniany jest powyżej 7 tysięcy dolarów za jeden token.Źródło: coinmarketcap.com

Analizując jednak kapitalizację kryptowalut z wykluczeniem BTC widać, że od wrześniowych dołków, ta porusza się raczej w konsolidacji i nadal daleko jej do pułapu niespełna 100 miliardów USD osiąganego dwa miesiące temu. 3 listopada wynosi bowiem około 77 miliardów USD:

Źródło: coinmarketcap.com

Potwierdzeniem tego jest kolejny wykres, na którym widać jedynie kapitalizację i cenę Bitcoina wobec dolara amerykańskiego. Ta pod koniec października pokonywała barierę 100 miliardów USD, dzisiaj wynosi natomiast prawie 23 miliardy więcej:

Źródło: coinmarketcap.com

Jak już zaznaczaliśmy wielokrotnie, ostatnia euforia wywołana jest kilkoma podstawowymi czynnikami – przede wszystkim najnowszą decyzją CME Group odnośnie chęci wprowadzenia kontraktów terminowych na Bitcoina. Co więcej, Korea Południowa coraz poważniej myśli o wprowadzeniu regulacji rynku kryptowalutowego, co spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony branży.

Powyższe porównanie kapitalizacji wszystkich altcoinów i BTC jasno pokazuje, że nowe rekordy zawdzięczamy tak naprawdę tylko i wyłącznie najstarszej i najpopularniejszej z kryptowalut. Pozostałe duże tokeny zdają się obecnie pozostawać delikatnie w tyle.

Wykres BTC/USD od TradingView.

invest

Wykres pokazuje różnicę w wycenie Bitcoina i Ethereum na giełdzie Bitstamp. W ostatnim czasie widać wyraźną dywergencję. Analizując natomiast samą kapitalizację, również zauważamy, że BTC „ucieka” ETH:

Opracowanie własne na podstawie coinmarketcap.com


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here