Naga MarketsKryptowaluty warte więcej niż Berkshire Hathaway należące do W. Buffetta

Łączna kapitalizacja rynku kryptowalut przekraczała wczoraj po raz pierwszy w historii barierę $500 miliardów, dzisiaj ustanawiając nowe maksima większe o kolejne $10 miliardów. Dzięki temu cyfrowe monety jako całość są obecnie warte więcej niż imperium inwestycyjne Warrena Buffeta, jednego z popularniejszych przeciwników Bitcoina oraz jego pochodnych.


Buffett: Bitcoin to prawdziwa bańka

W momencie gdy rynek kryptowaluty był warty trzykrotnie mniej, Warren Buffet podczas corocznego spotkania ze studentami pod koniec października przyznał, że „Bitcoin jest prawdziwą bańką. Ludzie ekscytują się tym co dzieje się w ostatnim czasie z cenami kryptowalut – nie posiadają one jednak żadnej wartości oraz fundamentalnego podparcia”.

Te artykuły również Cię zainteresują

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Z pewnością mało kto zakładał, w tym sam Buffett nazywany często „wyrocznią z Omaha”, że zaledwie półtora miesiąca później kapitalizacja kryptowalut pokona barierę $500 miliardów, dokładając w przeciągu 14 dni $200 mld do łącznej wartości (27 listopada informowaliśmy, że rynek krypto przekroczył barierę $300 mld).

Należąca do Buffetta spółka Berkshire Hathaway wyceniana jest obecnie na $491 miliardów. Dodatkowo obecna kapitalizacja jest wyższa niż łączna wycena Citigroup oraz Wells Fargo, które są warte kolejno $201 oraz $297 miliardów.

Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na BTC i altcoinach!

Tym razem to zasługa “altów”?

Dotychczas za wzrost kapitalizacji rynku odpowiadał głównie Bitcoin i jego dynamicznie rosnące ceny. W ostatnich dniach jesteśmy jednak świadkami prawdziwej ofensywy w wykonaniu altów – rekordowe poziomy kapitalizacji osiągają Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Litecoin oraz IOTA.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here