Naga MarketsRynek kryptowalut w 2021 roku - czy inwestorów czekają dalsze wzrosty?Wraz ze stopniową adopcją kryptowalut przez banki i instytucje, a także wejściem Coinbase na giełdę Nasdaq, jest szereg powodów, które pozwalają przewidywać że wolumeny handlu cyfrowymi walutami mogą nadal rosnąć. Rynek kryptowalut znajduje się jednak w stagnacji po znacznej korekcie w poprzednim miesiącu. Czy inwestorzy mogą spodziewać się jeszcze wzrostów w tym roku?

Rynek kryptowalut – najważniejsze wydarzenia w 2021 roku

Na początku prześledźmy jednak ciekawsze wydarzenia związane z rynkiem kryptowalut w bieżącym roku:Gemini – giełda kryptowalutowa, we współpracy z Mastercard i WebBank, zaprezentowała kartę kredytową z nagrodami za kryptowaluty. Jest to jedno z najbardziej interesujących wydarzeń w świecie kryptowalut.

Pittsburgh Pirates (amerykańska zawodowa drużyna baseballowa) nawiązała współpracę z weteranem branży kryptowalutowej, Gaborem Gurbacsem z VanEck Associates Corp. pracując wspólnie nad platformą opartą na nagrodach, aby zmonetyzować zainteresowanie fanów rozwiązaniami cyfrowymi.

Binance, czyli największa na świecie giełda kryptowalut pod względem wolumenu obrotów, ogłosiła plany uruchomienia własnej platformy dla niezbywalnych tokenów (NFT).

Bank centralny Turcji zakazał używania kryptowalut i aktywów kryptowalutowych takich jak Bitcoin, do zakupu produktów i usług, powołując się na możliwość „nieodwracalnych” zakłóceń i znacznych kosztów transakcyjnych. Bank opublikował przepisy w Dzienniku Urzędowym stwierdzające, że kryptowaluty nie mogą być używane jako instrument płatniczy, ani bezpośrednio, ani pośrednio.

Prognozy cen kryptowalut na rok 2021: opinie analityków

Według JP Morgan inwestorzy instytucjonalni postrzegają Bitcoina jako cyfrową alternatywę dla złota, które od dawna jest postrzegane jako konwencjonalne aktywo zabezpieczające portfel. Prognoza rynku kryptowalut JP Morgan przewiduje ogromny transfer z rynku złota do kryptowalut. Ma to sens biorąc pod uwagę, że kryptowaluty pełnią rolę zaawansowanej technologicznie tarczy antyinflacyjnej, szczególnie w momencie, gdy waluty fiat zmagają się ze skutkami światowej pandemii. Według raportu CoinDesk, inwestycjami w kryptowaluty interesują się kolejne fale inwestorów. To może wkrótce doprowadzić do kolejnych cykli hossy na rynku.

invest

Thomas Fitzpatrick, starszy analityk w Citibanku, opracował analizę, która przedstawia podobieństwa między rynkiem złota w latach 70. a Bitcoinem. Wykorzystał analizę techniczną wcześniejszych maksimów i minimów, aby oszacować cel dla Bitcoina na poziomie 318 000 USD do grudnia 2021 roku.

Według prognoz Coinpedii na rok 2021, Ethereum może powrócić do trendu wzrostowego, a cena może osiągnąć wartość pomiędzy 4000 a 5000 USD na początku 2022 roku. Przy pewnych zmianach w ciągu roku i dalszym rozwoju projektu, cena ETH może gwałtownie wzrosnąć i osiągnąć do końca 2022 roku poziom 6 000 USD.

Branża kryptowalutowa to tygiel technologicznych przełomów. Wiele kryptowalut o wysokiej użyteczności i funkcjonalności, takich jak monety sektora DeFi i tokeny NFT, regularnie szokuje rynek. Te przełomowe rozwiązania mają potencjał, aby wyznaczać trendy w branży w nadchodzących latach, a kryptowaluty zwiększyć swoją popularność wśród inwestorów detalicznych i instytucjonalnych.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: forex broker | notowania pzu | akcje jsw prognozy 2020 | akcje amrest | Jak handlować w Plus500 | kurs dolara | bank handlowy notowania |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here