Naga Marketsbitcoin sie rozpadaMimo, że na rynku istnieje blisko 5 tysięcy kryptowalut, które (przynajmniej teoretycznie) różnią się między sobą, to pod względem notowań, zdecydowana większość z nich podąża za Bitcoinem. Szczególnie na przestrzeni ostatnich dni dostrzec można jak silna jest korelacja między ceną BTC a cenami poszczególnych Altcoinów.


Mimo, że od połowy grudnia 2018 r. do drugiej połowy czerwca br. cena najstarszej z walut wirtualnych wzrosła o ponad 340%, to od tego czasu zdążyła się ona osunąć już o ponad 53%.Z rynku kryptowalut wyparowało 188 mld USD

Deprecjacja ta nie dotknęła jednak tylko i wyłącznie BTC. W ślad za Bitcoinem podążyły bowiem również Altcoiny, co doprowadziło do ponad 50-procentowego spadku kapitalizacji całego rynku w ciągu niespełna 5 miesięcy.

Jeszcze 27 czerwca br. kapitalizacja całego rynku walut wirtualnych przekraczała bowiem 371 mld USD. Dziś o poranku było to już natomiast jedynie nieco ponad 183 mld USD.

Warto w tym miejscu zwrócić także uwagę, że mimo, iż ceny Altcoinów silnie skorelowane są za ceną BTC, to ruchy, które one wykonują są większe od zmian ceny Bitcoina. To wszystko sprawiło, że choć spadki ceny BTC determinowały również spadki cen Altcoinów, to te drugie traciły bardziej. Dzięki temu, mimospadku ceny BTC, dominacja Bitcoina w całym rynku zwiększyła się w tym okresie z 62,85% do 66,32%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTygodniowy przegląd setupów od Niala Fullera, 25 – 29 listopada 2019
Następny artykułDom maklerski kupiony za $26 mld. Broker broni się przed bezprowizyjnym tradingiem
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here