Naga MarketsEthereum ETHŚrodowa sesja na długo zapadnie w pamięć sympatykom cyfrowych aktywów. To właśnie 19 maja 2021 roku miejsce ma jedna z największych nominalnych wyprzedaży na rynku kryptowalut. Potężnej wyprzedaży uległy jednak nie tylko notowania bitcoina, lecz również wielu bardziej i mniej popularnych altcoinów. Fakt ten sprawił, że kapitalizacja całego rynku kryptowalut spadała dziś w ciągu zaledwie kilku godzin o ponad 34 proc.

Czarna środa na rynku kryptowalut

Wysoka presja sprzedażowa nasiliła się w związku z doniesieniami o nowych ostrzeżeniach chińskich organów finansowych dotyczących handlu kryptowalutamioraz odbijającymi się notowaniami dolara amerykańskiego. Po pierwszej porannej fali wyprzedaży druga pojawiła się w godzinach popołudniowych, gdy do handlu zaczęli dołączać inwestorzy z USA.

Te artykuły również Cię zainteresują
Finalnie, cena ethereum osunęła się dziś o blisko 1345 dolarów, co stanowiło niemal 40 proc. Licząc natomiast od szczytów z 12 maja br., kurs ETH spadł już o ponad 2339 dolarów, co stanowiło blisko 53,5 proc.

Tak znaczna wyprzedaż sprawiła, że notowania drugiej pod względem kapitalizacji rynkowej kryptowaluty znalazły się dziś w okolicy 2 tysięcy dolarów, co było najniższym poziomem od ponad miesiąca.

Spoglądając na poniższy wykres przedstawiający notowania ETH na giełdzie Bitfinex zauważymy, że wskutek dzisiejszych spadków rynek pokonał dwa techniczne wsparcia w wysokości 3200 i 2612 dolarów. Tendencja ta zatrzymała się dopiero w okolicy kolejnego wsparcia nieopodal 2 tysięcy dolarów, gdzie pojawiła się niezwykle silna reakcja popytowa.

Późniejsze wzrosty wywindowały bowiem cenę ETH ponownie powyżej 2612 dolarów. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, ethereum mogłoby wzrosnąć nawet do 3200 dolarów.

Autor poleca również:

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułHossa kursu funta dobiegła końca! Dalsze wzrosty GBP są niemożliwe – uważa Deutsche Bank
Następny artykułKursy zagraniczych walut spadają w relacji do PLN! Ile kosztuje euro, dolar, funt i frank przed weekendem
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here