Naga Markets

Rynek kryptowalut przeżywa ciężkie chwile. Ethereum zatrzymało się na granicy 3 tys. USDRynek kapitałowy rozpoczął rok 2022 z podwyższoną zmiennością. W tym czasie Tesla w końcu ogłosiła, że będzie akceptować Dogecoina jako środek płatności, a nowe regulacje SEC (Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd) spotkały się z krytyką ze strony funduszy hedgingowych. Gorącym tematem pozostaje także kryzys gazowy w Europie.

Tesla akceptuje DOGE

Dogecoin wzrósł do poziomu 0,2$, miesięcznego maksimum dla memecoina, po tym jak Tesla ogłosiła, że będzie akceptować DOGE jako środek płatniczy. Mimo że prezes Tesli, Elon Musk, zawsze otwarcie mówił o swoim zainteresowaniu kryptowalutami, płatności kryptowalutowe były przedmiotem długiej debaty wewnątrz samej firmy. Elon Musk ogłosił tę wiadomość na Twitterze.Wiadomości ze świata kryptowalut

Rynek kryptowalut przeżywa ostatnio ciężkie chwile, a większość aktywów notuje regularne spadki. Bitcoin spadł w zeszłym tygodniu do poziomu 41 tys. dolarów, a Ethereum zatrzymało się na granicy 3 tys. dolarów. Jednym z niewielu wyjątków na rynku jest Cardano, które w końcu zatrzymało trend spadkowy, trwający od września poprzedniego roku.

Fundusze hedgingowe vs. reforma SEC

Szaleństwo na akcjach GameStop na początku 2021 roku przyniosło poważne straty wielu inwestorom insytucjonalnym z pozycjami krótkimi. Po kilkumiesięcznej analizie Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zaproponowała reformy, które mają na celu ograniczenie obstawiania spadków wartości aktywów. Propozycja ta spotkała się z ostrą krytyką ze strony funduszy hedgingowych, które popierają ideę mniej ustandaryzowanego rynku, ale jednocześnie obawiają się strat podobnych do tych, które spotkały je w zeszłym roku.

Norton wykopie kryptowaluty

Norton Antivirus, firma znana ze swojego oprogramowania antywirusowego dla komputerów PC wprowadza nową funkcję do wydobywania kryptowalut na komputerach użytkowników. Oprogramowanie jest częścią pakietu aktualizacji 360 i zostało przeznaczone dla użytkowników zainteresowanych bezpiecznym kopaniem kryptowalut. Użytkownicy, którzy są zainteresowani korzystaniem z tej funkcji, muszą pobrać aktualizację Norton Crypto.

Autor: Lukas Enzersdorfer-Konrad, CPO Bitpanda

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: złoty kurs | kurs pln | Dolar nowozelandzki | pkp cargo kurs akcji | comarch giełda | rynek kryptowalut | kernel gpw |

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here