Naga Markets



Kurs kryptowalut Ethereum ETH Litecoin LTC Bitcoin BTCWedług najnowszego raportu za kwiecień 2019, indeks SFOX odczytuje obecnie rynek kryptowalut jako “umiarkowanie zwyżkowy”. Wskazuje na to wolumen i zmienność z ośmiu największych giełd kryptowalut dotyczący BTC, BCH, ETH, LTC, BSV oraz ETC. Utrzymuje się zatem sentyment z marca br., który wtedy był jedynie nieznacznie wyższy.

Wartość indeksu SFOX Multi-Factor Market ustalana jest na podstawie autorskich, wymiernych wskaźników i sprowadza się do analizy trzech czynników rynkowych: dynamiki cen, nastrojów na rynku i dalszego rozwoju sektora. Indeks obliczany jest przy użyciu autorskiej formuły, która łączy dane ilościowe na temat ruchu wyszukiwania, transakcji blockchain i średnich ruchomych.

SFOX Multi-Factor Market Index za kwieceń 2019 r. | źródło: blog.sfox.com
SFOX Multi-Factor Market Index za kwieceń 2019 r. | źródło: blog.sfox.com

Jedno duże zlecenie kupna przyczyniło się do wysokiej zmienności kryptowalut?

Jak widać powyżej, indeks SFOX waha się od bardzo niedźwiedziego (-3) do bardzo byczego (+3). Analitycy z SFOX zauważają, że oczekujący raportu mogli spodziewać się wyższego odczytu, biorąc pod uwagę skok cen kryptowalut na początku kwietnia. Indeks pozostał jednak na poziomie „umiarkowanie byczym”  już czwarty miesiąc z rzędu.

Nie stało się tak bez powodu i w tym miejscu warto podkreślić następujące punkty:

  • Napędzane przez fundamenty bycze sygnały, które widzieliśmy – dynamika cen, rozwój infrastruktury, zainteresowanie instytucji itp. – obecne są od kilku miesięcy.
  • Rajd kryptowalut na początku kwietnia, pomimo wstrzyknięcia na rynek nowej zmienności, wydaje się być napędzany głównie przez jedno duże zlecenie kupna, a nie czynniki fundamentalne, a rynek wydaje się w znacznym stopniu znormalizowany na nowych poziomach po rajdzie.

Sygnał sugerowany przez indeks SFOX jest pozytywny dla całego sektora. Co więcej, dane sugerują, że trwały wzrost jest niezależny od przejściowego zainteresowania rynku.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin (BTC) w kwietniu potwierdza dominujący wpływ na cały rynek

Bitcoin (BTC) w kwietniu 2019 r. pokazał jaki wpływ ma na cały rynek kryptowalut. Wraz ze wzrostem notowań BTC na początku kwietnia, rajd pojawił się także na szerokim rynku. Notowania Bitcoina pomiędzy 1 a 3 kwietnia wzrosły o ponad 20%.

Zobacz też: Brexit: Oddalają się szanse na kompromis. Kurs funta osuwa się kolejny dzień

Domniemanym powodem wzrostów jest zlecenie kupna wielkości 20 tysięcy BTC zawarte przez anonimową stronę, które zachwiało równowagą podaży i popytu. Oliwy do ognia mogła dolać likwidacja pozycji na giełdzie Bitmex. Dodatkowo ruch wzrostowy mógł zostać następnie napędzony przez uczestników rynku, którzy nie chcieli przegapić wzrostów, o których głośno zrobiło się także w mediach (syndrom FOMO).



tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here